Перерахунок пенсій з 1 липня: кому і скільки доплатять за стаж

Черговий етап перерахунку пенсій запланований в Україні з 1 липня. У Пенсійному фонді розповіли, кому з громадян і яка надбавка запланована. Підвищення торкнеться, в першу чергу, тих пенсіонерів, яким не індексували виплати ні в березні, ні в червні.

Перерахунок пенсій з 1 липня: кому і скільки доплатять за стаж - today.ua

У результаті планового перерахунку збільшиться надбавка за стаж понад норму. До 1 липня надбавка за наднормований стаж становить 17,69 гривні за кожен рік. Після 1 липня ця сума збільшиться до 18,54 гривні. Це означає, що за десять років додаткового стажу надбавка пенсіонеру збільшиться з 176,9 грн до 185,4 грн. Право на надбавку за стаж мають жінки, у яких більше 30 років стажу, і чоловіки, які заробили більше 35 років стажу. Перерахунок пенсій з 1 липня: кому і скільки доплатять за стаж З 1 липня в Україні підвищиться розмір мінімальної і максимальної пенсії. Вона дорівнює прожитковому мінімуму і зараз становить 1769 гривень. З липня прожитковий мінімум і мінімальну пенсію буде підвищено до 1854 гривень. Таким чином, з липня мінімальна пенсія зросте на 85 гривень. Максимальну пенсію збільшать з 17 690 до 18 540 гривень, а значить на 850 гривень.

У липні зросте також пенсія і для інвалідів-чорнобильців: від 191 гривні - для інвалідів третьої групи, до 242 гривень - для чорнобильців з інвалідністю першої групи. Збільшаться виплати ветеранам війни та людям, які стали жертвами нацистських переслідувань.

Раніше повідомлялося, за яких умов пенсіонерам потрібно самостійно подавати документи на призначення пенсії в Пенсійний фонд після введення електронних трудових книжок.

ДЖЕРЕЛОglavred.info