Переписка у Telegram та Viber під час війни: що не варто писати у месенджерах

Під час війни листування у месенджерах (Telegram, Viber) стало ще одним видом зброї. Варто уважно стежити за інформацією, яку вам надсилають, і яку ви відправляєте своїм близьким, щоб убезпечити свій пристрій і себе.

Переписка у Telegram та Viber під час війни: що не варто писати у месенджерах - today.ua

Експерти з кібербезпеки розповіли, що не варто надсилати близьким до Telegram та Viber у воєнний час:

  • Не ділитесь своєю геолокацією, розташуванням українських військ чи складами зберігання боєприпасів ЗСУ.
  • Не пересилайте в месенджерах та соцмережах паролі від банківських карт, гаджетів, сайтів тощо. Будь-якою інформацією можуть скористатися зловмисники. Viber має функцію зашифрованих миттєвих повідомлень. Використовуйте її, якщо надсилаєте конфіденційну інформацію.
  • Не діліться інформацією про пересування ворога, краще повідомте це через чатбот єВорог, який розробило Мінцифри.

Якщо ви побачили пропаганду або фейк, то надішліть цю інформацію до чат-боту Національної поліції StopRussia. Про порушення прав людини можна повідомити чат-бот Warcrime від Міністерства юстиції України.

Користувачів месенджерів радять для забезпечення своєї безпеки видаляти чати відразу після надсилання конфіденційної інформації.

На блокпостах тимчасово окупованих територій російські військові перевіряють особисті речі українців, зокрема смартфони. Тому краще самим видалити з пристрою необхідну інформацію, щоб не допомагати супротивнику.

Раніше повідомлялося про можливі причини поганого зв'язку у месенджері Viber.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua