Пенсії від благодійників: стало відомо, як розподілятимуть кошти меценатів між пенсіонерами

Автор: Марченко Любов

Кожен українець має змогу допомогти пенсіонерам. Пенсії від благодійників можуть переказуватись як конкретним людям, так і можуть бути розподілені серед багатьох малозабезпечених пенсіонерів.

Пенсії від благодійників: стало відомо, як розподілятимуть кошти меценатів між пенсіонерами - today.ua

Така можливість з'явилась завдяки  ухваленому Верховною Радою законопроекту № 7649 "Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні".

Відтепер кожний, хто має бажання та фінансову можливість, може робити благодійні внески, що будуть спрямовані на допомогу пенсіонеру. Для цього потрібно обрати пенсіонера який отримуватиме сплачені кошти. Меценатом може стати будь-яка фізична або юридична особа.

Пенсії від благодійників: стало відомо, як розподілятимуть кошти меценатів між пенсіонерами

Популярні зараз

В Україні можна отримати штраф за переказ грошей з картки на картку: подробиці

Пенсіонерам нагадали про пільги

Спікер Зеленського розповів, який документ влітку передадуть Путіну

США поставлять Україні унікальні бойові дрони: у чому їх особливість

Та допомогти можна не лише конкретній людині. Благодійні внески можуть бути знеособленими. Тобто всі сплачені меценатом кошти розподілятимуться між пенсіонерами. Очільниця Міністерства соціальної політики Оксана Жолнович зазначила що при розподілі переказаних коштів у пріоритеті будуть малозабезпечені пенсіонери.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо ж кошти переказуються для конкретної особи пенсійного віку, то пенсіонеру буде зараховано тільки 70% від загальної суми внеску. Решта 30% надійдуть до Пенсійного фонду та будуть розподілені між малозабезпеченими пенсіонерами.

Нагадаємо, деякі українці можуть залишитись без пенсії. Наприклад, якщо вони виїдуть за кордон на постійне місце проживання. Але тут можливі різні випадки. Якщо в України є угода із конктретною країною щодо взаємної виплати пенсій, то пенсія збережеться. Та навіть якщо такої угоди немає, то пенсіонер, який вирушає жити за кордон, може відразу отримати пенсію на півроку наперед.