Пенсії українців уріжуть від 20% до 50%: у Пенсійному фонді розповіли, хто ризикує залишитися без виплат

У Пенсійному фонді назвали основні причини для стягнення пенсії. Відповідно до закону, з пенсій українців можуть вираховувати від 20% до 50% щомісяця, якщо вони порушили ряд вимог від держави. Зокрема, йдеться про боржників аліментів і тих громадян, хто приховує факт працевлаштування після виходу на пенсію.

Пенсії українців уріжуть від 20% до 50%: у Пенсійному фонді розповіли, хто ризикує залишитися без виплат - today.ua

Підставою для стягнення частини пенсії можуть бути судові рішення, постанови і вироки, виконавчі написи нотаріусів, інші рішення і постанови, виконання яких проводиться аналогічно виконанню судових рішень.

Таким чином, якщо пенсіонер вчасно не сплатив кредит, аліменти, штраф за порушення ПДР, не відшкодував завдані збитки, то Пенсійний фонд на підставі рішення виконавчої служби або приватного виконавця має право списувати заборгованість з пенсії в розмірі від 20% до 50% до повного погашення боргу. Однак таке стягнення буде застосовуватися тільки в тому випадку, якщо у боржника немає ніяких коштів на рахунках в банках, або відсутнє майно, достатнє для покриття боргів в повному обсязі.

Деякі українці можуть втратити половину пенсії на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств, установ і організацій, на відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також у зв'язку зі смертю потерпілого, на повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках. Пенсії українців уріжуть від 20% до 50%: у Пенсійному фонді розповіли, хто ризикує залишитися без виплат Теж саме стосується і працюючих пенсіонерів. Виплати пенсіонеру, який після виходу на заслужений відпочинок працевлаштувався або вирішив зайнятися підприємницькою діяльністю, але не повідомив про це Пенсійний фонд, можуть бути урізані. Таким чином, пенсіонеру не потрібно приховувати факт свого працевлаштування, інакше потім йому доведеться заплатити за це.Якщо пенсіонер в Україні працює, це впливає на його право на доплати, надбавки і підвищення. Наприклад, непрацюючому пенсіонеру по закону належить надбавка в розмірі 150 грн на утримання дітей до 18 років. Як тільки він виходить на роботу, то втрачає надбавку.

Якщо пенсіонер не повідомив про своє працевлаштування і пенсія йому була виплачена з урахуванням проведеної із зазначеної причини індексації, з такої пенсії буде зррблено відрахування на суму індексації.

Якщо непрацюючий пенсіонер, який отримує пенсію за вислугою років, влаштовується на роботу за фахом, що дає право на призначення даного виду пенсії, то виплата пенсії йому припиняється.

Раніше українцям показали, якою була б їхня пенсія, якби вони самі розпоряджалися своїми відрахуваннями.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com