Вимоги до обов'язкового страхового стажу при виході на пенсію в Україні посилилися. Громадяни можуть докупити роки, яких бракує, і вийти на пенсію вчасно, однак не у всіх є така можливість. У Пенсійному фонді розповіли, як нараховується страховий стаж, і чому не всім українцям зараховують роки навчання у ВНЗ.
У ПФУ зазначили, що якщо майбутньому пенсіонеру не вистачає страхового стажу для отримання пенсії, то частково цю проблему можна вирішити за рахунок років, коли він навчався у вузах та спеціальних навчальних закладах (училище, курси підвищення кваліфікації, курси підготовки кадрів, аспірантура, докторантура, ординатура). Але не все так просто.
При оформленні пенсії до страхового стажу відноситимуться роки навчання на денному відділенні у вузі за період до 1 січня 2004 року. На підтвердження факту навчання у ці роки до Пенсійного фонду слід пред'явити диплом чи свідоцтва, посвідчення та інші документи, видані виходячи з архівних даних.
З 1 січня 2022 року в Україні для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати щонайменше 29 років страхового стажу. Якщо стаж понад 19 років, але менше 28, то можна або продовжувати працювати, або не працювати та оформити пенсію у 63 роки. При стажі від 15 до 19 років пенсію можна оформити у віці 65 років.
Якщо громадянин захоче докупити стаж, то кожен рік страхового стажу, що бракує, коштуватиме 34320 гривень.
Раніше повідомлялося, у яких випадках українських пенсіонерів можуть позбавити виплат та змусять повернути гроші до бюджету.