Пенсії та субсидії в Україні можна буде оформити через “Дію“: що зміниться для громадян з 1 листопада

Українці зможуть оформити пенсії та субсидії через мобільний додаток "Дія". Нова послуга стане доступною вже з листопада. Про це розповів керівник електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації Мстислав Баник.

Пенсії та субсидії в Україні можна буде оформити через “Дію“: що зміниться для громадян з 1 листопада - today.ua

Міністерство соцполітики вже готове до запуску послуги, яка стане популярною серед отримувачів соціальної допомоги та майбутніх пенсіонерів. Серед нововведень у "Дії" незабаром з'явиться ще й послуга оформлення соціального страхування.

З листопада громадяни зможуть подати документи на отримання пенсії та субсидії лише за кілька хвилин, зайшовши до списку послуг програми "Дія". Пенсії та субсидії в Україні можна буде оформити через “Дію“: що зміниться для громадян з 1 листопада Уряд також нещодавно запустив послугу ідентифікації пенсіонерів з окупованого Донбасу в "Дії", щоб вони могли отримувати виплати без обов'язкової фізичної ідентифікації у відділеннях "Ощадбанку" на підконтрольній території. Міністерство цифрової трансформації розробило механізм віддаленого кваліфікованого електронного підпису "Дія. Підпис" ("Дія ID").

Якщо раніше пенсіонери з ОРДЛО мали раз на два місяці виїжджати на підконтрольну Україні територію та періодично проходити ідентифікацію в банку, щоб їм не припиняли виплату пенсій, то з кінця вересня авторизацію можна проходити онлайн, не виходячи з дому.

Раніше стало відомо, які категорії населення до кінця року отримають доплати до пенсій за вислугу років.

ДЖЕРЕЛОkorrespondent.net