Пенсії працюючим пенсіонерам підвищать із затримкою: коли почнуться виплати

Індексацію пенсій працюючим пенсіонерам було перенесено на липень. Виплати більш ніж 3 млн громадян проіндексували ще у квітні, але отримати свої гроші вони зможуть лише влітку.

Пенсії працюючим пенсіонерам підвищать із затримкою: коли почнуться виплати - today.ua

Пов'язано це з термінами подання податкової звітності. Доки її не надали, не можна зрозуміти, хто з пенсіонерів працював, і яку зарплату отримував. Влітку всі ці дані надходять до реєстрів, і таким чином у липні пенсіонери, що працюють, отримають відразу доплати за чотири місяці - за квітень, травень, червень і липень.

Як відомо, пенсіонерам, які працюють, пенсії перераховують раз на два роки. На виплати можуть розраховувати громадяни, які працювали 2 роки після виходу на пенсію. Розмір надбавки в середньому становить 50 грн, але може бути й вищим.

Також у липні перерахують пенсію із зарплати тим пенсіонерам, у яких зарплата зараз значно вища за ту, яку вони отримували при виході на пенсію. Якщо зарплата, яку отримує пенсіонер зараз нижча за ту, яку отримував при виході на пенсію, але перерахунок робити немає сенсу.

Раніше повідомлялося, що при призначенні пенсії українцям одразу зараховуватимуть й інші виплати від держави.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua