Пенсія буде пізніше: стало відомо, хто з українців втрачає страховий стаж під час війни

Українцям потрібно мати 30 років стажу, щоб вийти на пенсію у 60 років. Під час військового стану деякі громадяни втрачають страховий стаж, якщо їм довелося вимушено піти у відпустку за власний рахунок. Як відомо, такі періоди у стаж не враховуються Пенсійним фондом.

Пенсія буде пізніше: стало відомо, хто з українців втрачає страховий стаж під час війни - today.ua

У відпустці за власний рахунок українці не сплачують єдиний соціальний внесок. Таким чином, проведений час у відпустці не враховуватиметься в стажі, навіть якщо відпустка взята не зі своєї волі, а через війну.

Допомогу з тимчасової непрацездатності такі громадяни також отримати не можуть, оскільки офіційно вони працевлаштовані. Так, соціального захисту жодного. Лікарняний під час відпустки за власний коштом рахунок не виплачується.

Пенсія буде пізніше: стало відомо, хто з українців втрачає страховий стаж під час війни

Якщо працівник написав заяву про відпустку без збереження заробітної плати на місяць або, наприклад, на період військового стану, йому не нараховується заробітна плата. Отже, відсутня база для нарахування та сплати страхового внеску. Як наслідок, страховий стаж за відповідні місяці, що не оплачуються, не зараховується, а значить період виходу на пенсію такого працівника переноситься, що для нього невтішно.

Головна відмінність страхового стажу від трудового – це те, що він пов'язаний зі сплатою страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Немає внесків - немає пенсії.

Раніше повідомляли, хто з українців може отримати 20% надбавку до пенсії.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua