Пенсія по втраті годувальника: хто має право на виплати під час війни

В Україні є окремий вид виплат – пенсія по втраті годувальника. Право на неї мають непрацездатні громадяни, які після смерті померлого родича (чоловіка, батька, брата) залишилися без засобів для існування.

Пенсія по втраті годувальника: хто має право на виплати під час війни - today.ua

Пенсія по втраті годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності у годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідним для призначення пенсії по III групі інвалідності.

Цей вид пенсії призначається у разі смерті донора анатомічних матеріалів людини, а також у разі смерті (загибелі) особи внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень, отриманих під час війни. Також пенсія у зв'язку із втратою годувальника призначається і дітям загиблого члена сім'ї, незалежно від того, чи були вони на його утриманні.

Право на отримання пенсії за втратою годувальника мають:

  • чоловік, батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку;
  • діти (у тому числі діти, що народилися до закінчення 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші за цей вік, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років;
  • чоловік (дружина), а у разі їх відсутності - один з батьків або брат або сестра, дідусь або бабуся померлого годувальника незалежно від віку та працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (Вими) 8 років.

Батьки та дружина померлого, які не були на його утриманні, мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, якщо втратили джерело коштів для існування.

Пенсія по втраті годувальника призначається на одного непрацездатного члена сім'ї у розмірі 50% пенсії за віком померлого годувальника; на двох і більше непрацездатних членів сім'ї - у розмірі 100% пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками.

Раніше повідомлялося, який розмір середньої пенсії в Україні після березневої індексації.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua