Пенсія для учасників бойових дій: у ПФУ роз'яснили деталі

Учасники бойових дій мають право вийти на пенсію раніше загальноприйнятого пенсійного віку встановленого в державі. Пенсія для учасників бойових дій складається із розрахункової величини пенсійної виплати і доплат, передбачених законом.

Пенсія для учасників бойових дій: у ПФУ роз'яснили деталі - today.ua

Про те, що впливає на розмір виплати, та які доплати передбачені до пенсії для учасників бойових дій, розповіли у ПФУ.

Учасники бойових дій мають право вийти на пенсію раніше офіційного пенсійного віку, встановленого в Україні. Зокрема, жінки, що брали участь у бойових діях, отримують таке право у 50 років, а чоловіки у 55. Але при цьому вони мають виконати обов'язкову умову, що стосується тривалості страхового стажу. У чоловіків він має бути не меншим за 25 років, у жінок – не меншим за 20.

Як і в решти українців, пенсія учасників бойових дій розраховується на основі середньомісячного заробітку і тривалості страхового стажу.

Пенсія для учасників бойових дій: у ПФУ роз'яснили деталі

Крім основного "тіла" пенсії, учасникам бойових дій встановлюють ще й додаткові доплати до пенсійних виплат.

Зокрема, для УБД передбачені наступні доплати:

  • Доплата в розмірі 25% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Зараз це становить 506,75 грн.
  • Цільова грошова допомога на проживання. Щоправда, розмір цієї допомоги залишав би бажати кращого. Він становить лише 40 гривень.
  • Доплата, якої не вистачає до мінімальної пенсійної виплати, що встановлена Кабміном для осіб з інвалідністю та учасників бойових дій. Ця мінімальна виплата становить 210% від прожиткового мінімуму для осіб непрацездатного віку. Тобто на сьогодні така мінімальна пенсійна виплата становить  4256,7 грн. І якщо розрахункова пенсія учасника бойових дій із рештою передбачених доплат не досягає цього значення, то йому щомісячно виплачують різницю, якої бракує.

Нагадаємо, вже з 1 жовтня цього року мінімальна пенсія громадян старше 70 років має становити 3000 гривень. Щоправда, для цього їм треба мати необхідну кількість років страхового стажу.

ДЖЕРЕЛОbusinessua.com