Today.ua

Пенсіонерів в Україні змусять заплатити додаткові податки за своє житло

Пенсіонери, у власності яких є нерухомість, змушені будуть заплатити податок за квартири площею понад 60 кв. м. Навіть якщо пенсіонер не проживає в даній квартирі, але вона йому належить за документами, податок сплатити все одно доведеться.

Діти і внуки часто переписують на пенсіонерів своє майно, щоб не платити податки. Але переоформлюючи житлові площі на літніх людей, родичі не беруть до уваги, що дана категорія населення не звільняється в нашій країні від сплати податку. А потім люди скаржаться адвокатам, що з їхніх бабусь і дідусів вимагають гроші. Відповідно, чим більше площа житла, тим вищий податок, і заплатити його доведеться за будь-яких умов.

Пенсіонерам в Україні зараз масово розсилають "листи щастя" з платіжками за податки. Якщо пенсіонеру прийшла квитанція з сумою, яку він не розуміє за що йому нарахували, потрібно звернутися до податкової протягом 60 діб. Тоді державна служба проведе звірку і уточнить дані про житлоплощу, якою володіє громадянин.

Суму податку законно можна зменшити. Наприклад, якщо оформити документи на часткову власність, або дарчу на іншого члена сім'ї. В такому випадку сума податку може зменшитися. До того ж, таке житло не позбавляє права на отримання субсидії на оплату комуналки. За новими правилами призначення субсидії наявність будинку, одержаного у спадщину в сільській місцевості, також не позбавляє права на соцвиплати.

Вартість податку на житло зараз становить 70,8 грн в рік за 1 квадратний метр. Виходить, що за квартиру з площею 85 кв. м потрібно буде заплатити податок 1770 грн, в розрахунку на 25 "зайвих" метрів. А ось за просторий будинок на 300 кв. м - держава вимагатиме від пенсіонера податок в розмірі 25 тис. гривень. Тому перед тим, як переписувати на похилих батьків житло, потрібно враховувати цей факт.

Нагадаємо, Пенсійний фонд запустив новий додаток, який полегшить життя пенсіонерів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ