Пенсіонери можуть отримати шість пенсій однією виплатою: у ПФУ назвали умови

Автор: Леся Ловіцька

Українські пенсіонери мають право отримати одразу шість пенсій однією виплатою. У Пенсійному фонді України (ПФУ) назвали умови для цього.

Пенсіонери можуть отримати шість пенсій однією виплатою: у ПФУ назвали умови  - today.ua

На одночасну виплату одразу шести пенсій в Україні можуть розраховувати пенсіонери, які вирішили надовго залишити країну. Щоб отримати суму за півроку, їм потрібно звернутись із відповідною заявою до відділення ПФУ. Про це повідомили на офіційній сторінці відомства у соцмережі Facebook.

Шість пенсій перед від'їздом – все, на що можуть розраховувати громадяни від держави. Далі вони не зможуть отримувати виплати, навіть якщо будуть за кордоном багато років або зовсім не повернуться додому. Зазначений порядок виплати пенсій при виїзді за кордон визначається статтями 47 та 51 закону про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Виплата української пенсії можлива і за кордоном, але лише у тому випадку, якщо з державою, до якої виїхав пенсіонер, підписано відповідний договір.

Популярні зараз

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Пенсіонери можуть отримати шість пенсій однією виплатою: у ПФУ назвали умови

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що в Україні з 1 квітня підвищили пенсії громадянам, які продовжували працювати, незважаючи на оформлену пенсію. Виплати у більшому розмірі вони отримають у липні – одразу за три місяці, бо навесні ще не було статистичних даних, які були потрібні для розрахунку. Пенсії виросли через збільшення страхового стажу у громадян, які працюють на заслуженому відпочинку.

Раніше повідомлялося, що у липні в Україні пройде ще одна індексація пенсій. Виплати громадянам збільшать приблизно на 1000 грн. На збільшення розміру пенсій можуть розраховувати журналісти, пенсіонери, чиновники – категорії громадян, котрі за спеціальними законами вийшли на пенсію. Надбавка для них становитиме 19,7%. Йдеться про половину від рівня торішньої інфляції разом із половиною від середнього зростання зарплат за останні три роки.