Багатьом українським пенсіонерам надається знижка на оплату комуналки. Розмір знижки становить 100%. Це означає, що вони взагалі можуть не платити за комунальні послуги. Але при цьому навіть для тих, кому такі пільги належать, є обмеження.
Кому і за що належать такі щедрі поступки від держави, розповіли в Пенсійному фонді України.
Так, на 100% знижку на оплату комуналки можуть розраховувати громадяни трьох категорій:
- Особи, які мають особливі заслуги перед українською державою, а також члени сім'ї померлого, який мав особливі заслуги перед Батьківщиною.
- Пенсіонери, які працювали на селі або в СМТ педагогічними, медичними або фармацевтичними працівниками, а також фахівцями із захисту рослин та працівниками сільських бібліотек.
- Особи, які проживають у сільській місцевості та працюють або раніше працювали у музеях, державних та комунальних закладах культури, навчальних закладах та сфері культури.
Знижка на оплату комуналки поширюється на всі комунальні послуги
Так, пенсіонери можуть отримати знижку на:
- оплату житла (квартирну плату, плату за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій), а також управління багатоквартирним будинком;
- оплату централізованого постачання холодною та гарячою водою, водовідведення, електропостачання, природного газу (у тому числі його транспортування, розподілу та постачання), централізованого опалення та вивезення побутових відходів;
- оплату твердого палива та зрідженого газу.
Тобто, 100% знижка для цих категорій людей надається на всі комунальні послуги. Але тут є ще одна важлива умова. При призначенні знижки обов'язково враховується сукупний дохід членів сім'ї, де проживає потенційний пільговик. Спочатку обчислюють середньомісячний дохід однієї людини у його сім'ї. За основу розрахунку беруться 6 місяців, які передують місяцю звернення за знижкою.
При цьому середньомісячний дохід у такій сім'ї не повинен перевищувати величини доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу. 2023 року це 3760 гривень. Тобто, якщо середній дохід на людину в такій сім'ї нижче 3760, то лише в такому випадку можна розраховувати на надання пільги.
Крім того, слід знати, що перегляд права на пільгу відбувається кожні 12 місяців.
Кого вважають громадянами, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною
До них відносяться громадяни двох категорій:
- які мають високі нагороди радянського періоду;
- які мають високі нагороди української країни.
До першої категорії належать: Герої Радянського Союзу, повні кавалери ордена Слави, особи, нагороджені чотирма та більше медалями "За відвагу", а також Герої Соціалістичної Праці, удостоєні цього звання за працю у період Другої світової війни.
До другої категорії належать громадяни, нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні. Крім того, до неї також відносять осіб, які брали безпосередню участь у захисті суверенітету і територіальної цілісності України, яким, починаючи з 2014 року, присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка", а також яких, починаючи з 2014 року, нагороджено орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів, "За мужність" трьох ступенів, княгині Ольги трьох ступенів.
Нагадаємо, комунальні борги занесуть у кредитні історії українців. Через це багатьом можуть відмовити у отриманні кредиту.