Отримувачам субсидій підготували новий вид перевірок: як каратимуть несумлінних громадян

Отримувачів субсидій в Україні перевірятимуть в автоматичному режимі. Рейди по домівкам боржників закінчаться. Національна соціальна сервісна служба займатиметься перевірками субсидіантів щодо різних держреєстрів у режимі онлайн.

Отримувачам субсидій підготували новий вид перевірок: як каратимуть несумлінних громадян - today.ua

За словами міністра соцполітики Марини Лазебної, практично всі отримувачі субсидій під час заповнення декларацій надають достовірну інформацію про себе. Неточності проявляються у 7% випадках. Здебільшого люди усвідомлюють, що зазначені ними відомості будуть перевірені, тому намагаються правильно заповнювати документи, вказуючи свої чесні заробітки.

Найчастіше в деклараціях люди замовчують покупки, вартість яких перевищує 50 тис. грн. Однак через банки ці дані "спливають", тому приховувати їх немає сенсу.

Перевірку заявок на субсидію Міністерство фінансів проводить з 2016 року. Раніше дані про громадян передавалися до органів соцзахисту, які навідувалися до будинків субсидіантів та перевіряли їх умови житла, наявність дорогих речей тощо. Незабаром перевірками почне займатись Національна соціальна сервісна служба. Проте, її співробітники, як і працівники Мінфіну, не ходитимуть по домівкам субсидіантів. Їхня робота буде максимально автоматизована із застосуванням ризик-орієнтованого підходу.

З 1 січня 2022 року в Україні набуде чинності новий закон щодо перевірки субсидіантів. Приховувати "сірі" доходи, рахунки у банку, поїздки за кордон, купівлю дорогої техніки та предметів побуту українцям більше не вдасться. Таких громадян автоматично не допускатимуть до отримання субсидії.

Раніше повідомлялося, у яких випадках громадяни, що мають заборгованість із оплати житлово-комунальних послуг, можуть отримувати субсидії.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com