Особливості річного тарифу на газ: про які переваги потрібно знати українцям

Річний тариф на газ, який вже надвечір 25 квітня оприлюднять всі компанії-постачальники газу, стане базовим на цілий рік, із 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022. Спеціалісти вважають, що саме річний тариф на газ врятує українців від щомісячних стресів із приводу нової ціни на газ.

Особливості річного тарифу на газ: про які переваги потрібно знати українцям - today.ua

Інтернет-видання ГазПравда пояснило, в чому переваги річних тарифів на газ, які зобов'язані представити своїм споживачам усі компанії-постачальники.

Переваги річних тарифів на газ

Основна перевага таких тарифів – їхня сталість упродовж року. Тобто, знаючи приблизно свої літні і зимові норми споживання, споживачі зможуть прогнозувати витрати на газ і навіть влітку заощадити якусь суму на покриття зимових рахунків.

"При цьому люди не купуватимуть увесь річний обсяг наперед, а, як і раніше, платитимуть за вже спожите паливо щомісяця", - підкреслює ГазПравда.

Річний тариф – не кріпацтво. Споживач, за бажанням, може в будь-який момент перейти із річного тарифу на місячний або квартальний.

"Базовість річної ціни зовсім не означатиме, що газопостачальні компанії пропонуватимуть лише її. Навпаки – в конкурентній боротьбі постачальники можуть підготувати нові цікаві пропозиції, наприклад, сезонні. Торік схожі тарифні плани пропонували лише лічені постачальники. Цього ж сезону вибір для споживачів значно розшириться", - прогнозують експерти.


Ще одна суттєва перевага річного тарифу на газ: його не можна буде підвищувати упродовж року. Хай навіть там що, постачальники муситимуть тримати встановлену ціну.

У чому вади річного тарифу на газ

Основна, і чи не єдина, його вада в тому, що він буде прогнозовано високим. Не знаючи, яка буде подальша ситуація на газовому ринку Європи, атакож, якою буде наступна зима, постачальники закладуть у річний тариф на газ якомога більше потенційних ризиків.

Спеціалісти кажуть: якби річні тарифи на газ можна було сформувати хоча би наприкінці літа, можна було б закласти в них менше ризиків. І вони могли би бути відчутно нижчими. Однак уряд вирішив саме так.

ДЖЕРЕЛОfacebook
Андрій Данилко розповів про своє самопочуття після лікування в санаторії
Шанувальники Андрія Данилка були стурбовані новиною про те, що тиждень тому артист відправився на лікування в один із санаторіїв під Києвом. Стали ход...
Найкращі зачіски на літо для дощової погоди
Незважаючи на те, що зараз літо, погода час від часу підносить сюрприз у вигляді дощів. Дуже важко часом вирішити, яку ж зачіску зробити, щоб протягом...
Чому варто відмовитися від силіконових чохлів для смартфонів
Власники смартфонів усіма шляхами хочуть зберегти свої пристрої в цілості, тому купують захисне скло, плівки і обирають найнадійніші, на їхню думку, ч...
Регіна Тодоренко у день свого народження втратила близьку людину
Телеведуча Регіна Тодоренко 14 червня відзначає свій день народження. Їй виповнився 31 рік. На жаль, в настільки радісний день в родині Регіни сталося...
Зелений омлет зі шпинатом: рецепт літнього сніданку нашвидкуруч
При сьогоднішньому розмаїтті сезонних овочів, фруктів і зелені буде просто гріх не додавати їх в свої повсякденні страви. Навіть звичайний омлет, приг...