Ощадбанк вимушено закрив відділення на окупованих територіях: українцям почали виплачувати пенсії у рублях

В окупованому Мелітополі та Енергодарі закрилися відділення державного Ощадбанку і натомість російські окупанти планують відкрити відділення Сбербанка, намагаючись видавати місцевим жителям пенсії в рублях.

Ощадбанк вимушено закрив відділення на окупованих територіях: українцям почали виплачувати пенсії у рублях - today.ua

До Енергодару вже завозять продукти з окупованого Криму, Білорусії та Росії та продають українцям в окупації. Місцеві супермаркети не працюють, замість АТБ 1 травня там урочисто відкрилися російські "Міри".

У ТЦ "Дзеркальний" у Мелітополі покупці майже немає, хоча там і беруть ще гривні. А все тому, що ціни для місцевих просто космічні. Ковбаса коштує від 500 до 800 грн., пляшка вина, яка до війни коштувала 120 грн., тепер продається за 380 грн. Враховуючи, що готівкових гривень люди не мають, вони змушені користуватися рублями та ходити у російські магазини.

Наприкінці березня в Генічеську та Мелітополі вже намагалися запровадити рублі, але нічого не вийшло. Нині така ситуація у Херсоні. З 1 травня у місті ввели нібито "рублеву зону". В окупаційній владі заявили, що "перехідний період займе до 4 місяців", поки гривня повністю зникне з ужитку. Місцевих змушуватимуть брати рублі у магазинах Херсона та виплачуватимуть ними зарплати "новій адміністрації". Пенсіонерам та бюджетникам обіцяють матеріальну допомогу у розмірі 10 тисяч рублів.

Раніше повідомлялося, що банки обмежили зняття готівки з карток українців.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua