Ощадбанк припинив випускати електронні пенсійні посвідчення (ЕПУ). Про це клієнти фінустанови масово скаржаться на сайт "Мінфіну". З найбільшими проблемами зіткнулися ВПО.
Одна з пенсіонерок розповіла, що подала заяву на виготовлення електронного посвідчення, і вона у статусі обробки вже більш за встановлений законом термін у 30 робочих днів.
"Наскільки я дізналася, ще з 24.02.22 Ощадбанк не видає пенсійні посвідчення, а пенсійні фонди керуються Постановою 637, яка зобов'язує ВПО видавати лише електронні посвідчення", - зазначила жінка.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Пенсіонери в Україні або користуються паперовим пенсійним посвідченням або електронним, що містить банківську платіжну програму. Проте переселенцям, які стоять на обліку до 24 лютого 2022 року, під час оформлення пенсії Пенсійний фонд видає виключно електронне посвідчення, адже оформити традиційне паперове пенсійне посвідчення неможливо.
Проблема в тому, що пенсійне посвідчення обов'язково має бути для виїзду за межі України. Без нього жоден інвалід чи пенсіонер ВПО не має права перетнути кордон. Тому ВПО не знають, як їм бути у подібній ситуації.
У прес-службі Ощадбанку відповіли, що електронне пенсійне посвідчення є складним мультифункціональним продуктом, у випуску якого задіяно багато учасників. Окрім повноцінного банківського рахунку з випуском платіжної картки та можливістю користування всіма банківськими сервісами, він містить пенсійне посвідчення, КЕП клієнта, доступ до електронного кабінету Пенсійного фонду України.
У зв'язку з військовою агресією Росії проти України та запровадженням на всій території України військового стану, з технічних та незалежних від Ощадбанку причин випуск ЕПУ припинено. На жаль, відновити випуск ЕПУ поки що неможливо, відповіли клієнтам у прес-службі Ощадбанку.
Раніше Ощадбанк повідомив клієнтів про ліміти на зняття з карток гривні та валюти.