Оренда житла замість покупки: як вирішуватимуть квартирне питання переселенців

В Україні вирішили підійти до питання забезпечення громадян, які втратили своє житло внаслідок війни, з іншого боку. Замість будівництва або купівлі нових квартир їм хочуть запропонувати оренду житла. Звісно, не назавжди, але схоже, що надовго.

Оренда житла замість покупки: як вирішуватимуть квартирне питання переселенців - today.ua

Про те, як змінились обіцянки влади після підрахунків, розповів в інтерв'ю одному з вітчизняних видань заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко.

Купівля житла, а також будівництво нових квартир для переселенців, які втратили свої помешкання, потребує багато грошей і ще більше часу.. На це знадобиться не один рік, а можливо й не одне десятиліття. А тим часом, людям які втратили дах над головою, десь потрібно жити. Отже влада продумує такий варіант, як оренда житла для внутрішніх переселенців. Ще нічого остаточно не вирішено, каже чиновник. Лише розглядають різні варіанти якомога швидшого забезпечення громадян житлом.

"Ми зараз консультуємось з учасниками ринку нерухомості, щоб розробити алгоритм. Будемо розглядати всі варіанти", – повідомив Тимошенко.

Проте це не означає, що влада має намір відмовитись від будівництва та викупу житла для переселенців. Цієї ідеї ніхто не зрікається, але вона вимагатиме тривалого втілення. Отже на перший час українцям, які втратили дах над головою, можуть стати в нагоді орендовані квадратні метри.

Оренда житла замість покупки: як вирішуватимуть квартирне питання переселенців

Однак будівництво нових будинків, а також викуп квартир в уже існуючих будівлях залишаються в пріоритеті.

До речі, таким чином влада має намір вирішити і житлову проблему, що завжди існувала в Україні. Адже в кожному місті була і є своя довжелезна черга на житло, в якій, щоб дочекатися квартири, треба бути безсмертним.

"Чому держава будує житло? Тому що таким чином ми хочемо розв’язати проблему людей, які роками стоять в черзі на квартиру – військові, медичні працівники, освітяни та інші. У цього процесу є дуже важливе соціальне навантаження", – поділився Тимошенко.

Щоправда, він не став уточнювати, чи нове житло буде призначене лише для черговиків, чи частина його перепаде й переселенцям, які втратили власні квартири.

Тим часом, деяких переселенців вже до осені мають намір заселити в тимчасове житло. Стало відомо, хто може отримати його в першу чергу.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua