Попит на нерухомість в Україні поступово відновлюється. У відносно безпечних регіонах українці в 1,5 рази частіше шукають орендоване житло. Якщо попит на квартири у Києві та області вищий, ніж в інших регіонах, то щодо цін, то найдешевша оренда на сьогоднішній день у Черкаській області.
Кількість пропозицій з оренди у Київській області в травні зросла на 50%, у порівнянні з лютим. З початку воєнного стану кількість квартир для оренди на Дніпропетровщині збільшилася майже на 11%.
В Івано-Франківській, Львівській, Полтавській, Хмельницькій та Черкаській областях попит на оренду найнижчий, але ціни на житло при цьому збільшились.
Оренда однокімнатної квартири на Дніпропетровщині зараз коштуватиме 7 тисяч гривень. Приблизно таку ж середньомісячну вартість попросять в Івано-Франківській та Полтавській областях, а ось у Черкаській області ціна на проживання за місяць буде трохи більшою за 6 тисяч гривень. Така сама вартість буде й у Хмельницькій області. У Полтаві цінник на оренду трохи дорожчий – від 8000 гривень. Але й до війни ціни у цих регіонах були плюс-мінус на тому самому рівні.
У Києві місячна плата за однокімнатну квартиру від початку війни знизилася на 1 590 гривень та становить 7 945 гривень, двокімнатну квартиру можна орендувати за 11 000 грн, що в середньому на 4800 дешевше, ніж було до війни, а оренда трикімнатної подешевшала на 8 087 гривень – до 16 426 гривень.
Орендодавці готові поступитися ціною, якщо сильно попросити, і наймач їх влаштовує. Багато хто хоче здати житло одразу мінімум на рік, і заради цього доводиться йти на поступки.
Здача житла в оренду – це гарний заробіток, особливо для тих, хто залишився під час війни без роботи. Близько 60% власників житла втратили мешканців за період воєнного стану, тому вони зараз активно намагаються знайти нових людей, щоб житло не простоювало.
Раніше повідомляли, кого з українців звільнили від орендної плати під час війни.