Українські біженці у Польщі можуть винаймати житло самостійно, проте треба знати деякі нюанси. Обираючи собі квартиру, потрібно звертати увагу не лише на її розташування, а й на витрати, які вам доведеться мати ще до того, як заплатити місячну оренду.
Квартири у Польщі, як і в інших європейських країнах, здаються найчастіше без мебелі. Але якщо ви шукаєте кімнату, то з більшою ймовірністю вона буде мебльована.
Пошук житла через агенції є більш дорогим, оскільки треба буде оплатити послуги посередника. Тому переглядаючи варіанти житла на спеціалізованих сайтах (olx.pl або Otodom.pl) звертайте увагу на водяний знак на фото. Якщо він є, то квартиру здає агенція. Також в описі помешкання біля номеру має бути зазначена назва організації-посередника. Якщо ж оголошення подаватиметься як "prywatne", або буде вказано, що квартира здається "bezpośrednie", тоді її здає напряму власник.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Найчастіше ціна за оренду подається без czynszu (оплати в житловий кооператив), тож її вказують окремо. Це плата за освітлення будинку, ремонтні роботи, ліфт, прибирання під‘їздів та вивіз сміття. Дізнавайтеся у господаря житла, чи включена ця вартість в оренду, щоб потім не було несподіванок. Чинш подекуди може сягати 700 і більше злотих.
Треба враховувати і розмір завдатку, який потрібно буде залишити власнику житла. Це певний гарантійний платіж, який ви отримаєте назад, якщо нічого не пошкодите в помешканні. Якщо будуть якісь збитки, то власник їх вирахує.
Комунальні платежі у Польщі в середньому на особу виходять 100-150 злотих за місяць.
Раніше повідомлялося, що у Польщі українських біженців масово виселяють із гуртожитків.