Майже три мільйони українців у період війни залишили свої будинки та вирушили за кордон, або на західну Україну. Події останніх днів показали те, що жоден куточок України не можна вважати повністю безпечним для життя. Попри це, ціни на оренду квартир та будинків на Закарпатті давно побили всі рекорди. Місцеві жителі наживаються на переселенцях, через що місцева влада вирішилася притягати до адміністративної відповідальності тих, хто заробляє на людській біді.
Починаючи з 10 березня, до Головного управління державної податкової служби у Закарпатській області надійшло 15 звернень про завищення цін на житло. Списки орендарів, котрі підвищують ціни, будуть оприлюднювати, а також їх притягуватимуть до відповідальності.
Мер Хмельницького Олександр Симчишин заявив, що у людей, які необґрунтовано завищують вартість оренди, квартири вилучатимуть на користь держави. У цьому місті, де також оселилося чимало переселенців з Києва та інших міст, ті квартири, які коштували 5 тисяч гривень за місяць, зараз здають за 22 тисячі гривень.
Міський голова пообіцяв оприлюднюватимути інформацію з адресами та прізвищами власників житла, які спекулюють із вартістю оренди.
На сьогоднішній день розселенням громадян в західних областях України займаються волонтери. Вони зустрічають переселенців на вокзалі, та за можливості поселяють їх. Найдешевше спальне місце можна орендувати за 300 грн на добу, але таких пропозицій зараз майже немає, адже людей з усієї Україні з'їхалося на Закарпаття дуже багато.
Безкоштовно оселитися на Закарпатті можна у санаторіях, профілакторіях, школах, дитячих садках. Завдяки волонтерам переселенці-біженці можуть отримати там предмети першої необхідності, засоби гігієни та їжу.
Однокімнатні квартири місцеві жителі здають наразі від 15 000 гривень за місяць, та селять туди по 7-8 осіб. Є пропозиції й елітного житла, від 2000 доларів на місяць. І такі квартири та будинки теж розбирають.
Раніше повідомлялося, за скільки можна зняти будинок у Львові, Ужгороді та Мукачеві у воєнний час.