Оренда квартир на початку осені різко подорожчала: попит підігрівають приїжджі студенти

Оренда квартир після введення осіннього локдауна різко впаде, але поки що ціни ростуть, і пов'язано це з початком нового навчального року і приїздом іногородніх студентів у великі міста України. У середньому, в кінці серпня вартість одно- і двокімнатних в Києві, Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові зросла на 10-15%.

Оренда квартир на початку осені різко подорожчала: попит підігрівають приїжджі студенти - today.ua

Крім вартості оренди квартири доведеться платити ще й за комуналку, а з жовтня комунальні платежі з урахуванням опалення вдарять по кишенях. Ці витрати ляжуть на плечі орендарів, тому вартість житла власники підвищувати не наважаться.Оренда квартир на початку осені різко подорожчала: попит підігрівають приїжджі студенти Під час минулорічного локдауна ціни на оренду житла в середньому по Україні знизилися на 35-40% у великих містах (Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі та Львові). За словами ріелторів, якщо на цей раз пропозиція перевищить попит на 40-50%, то вартість оренди знизиться на 20-25%, а по закінченню терміну жорстких обмежень, ціни поступово почнуть повертатися до колишнього рівня.

Про терміни введення нового локдауна поки говорити рано, проте свої корективи в вартість житла він безсумнівно внесе. Ціни на добову оренду впадуть, вартість довгострокової оренди постраждає не так сильно. Що стосується цін на покупку квартир, то вони під час локдауна просідати не будуть. Кількість угод при цьому може скоротитися в межах 35%.

Раніше повідомлялося про зростання цін на житло в київських новобудовах, мінімальна вартість квадратного метра в яких досягає 800 доларів.

ДЖЕРЕЛОubr.ua