Оптимістичний прогноз: експерт прокоментував підвищення курсу долара до 50 грн у 2023 році

Влада очікує, що у 2023 році курс долара в Україні досягне позначки 50 грн. Цей показник вищий, ніж зараз, але, за словами деяких експертів, реальний курс через рік буде ще вищим, і 50 грн це не межа.

Оптимістичний прогноз: експерт прокоментував підвищення курсу долара до 50 грн у 2023 році - today.ua

Колишній заступник директора департаменту фінансової стабільності НБУ Євген Дубогриз вважає прогнози Мінекономіки досить оптимістичними.

"Долар по 50 [грн] наприкінці наступного року – це нехай стриманий, але скоріше оптимізм. Воно б і хотілося, напевно, дуже-дуже багатьом, щоб усе повернулося назад, і знову долар по 25… Але так не буде", – написав Дубогриз на своїй сторінці у Facebook.

Експерт додав, що економічний оптимізм зараз так само "доречний", як "два-три тижні максимум" (маються на увазі прогнози радника глави Офісу президента Олексія Арестовича про завершення гарячої фази війни в Україні). Оптимістичний прогноз: експерт прокоментував підвищення курсу долара до 50 грн у 2023 році А ось прогноз Мінекономіки щодо інфляції, яка у 2023 році складе 30,6%, більше схожий на правду за прогнозом експерта.

При цьому експерт зазначив, що прогноз влади будується на тому, що військові дії ослабнуть уже восени, і наступного року війна закінчиться. Прогнози зараз робляться для того, щоб закласти якісь приблизні цифри у бюджет на 2023 рік.

Раніше повідомлялося, які три сценарії розвитку курсу долара можуть бути в Україні до кінця 2022 року.

ДЖЕРЕЛОubr.ua