Оплата комуналки під час війни: українцям розповіли, коли чекати на підвищення тарифів

В Україні не підвищили тарифи на комуналку з 1 травня, як було анонсовано раніше, та пообіцяли залишити колишні тарифи до закінчення війни. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Оплата комуналки під час війни: українцям розповіли, коли чекати на підвищення тарифів - today.ua

За словами глави уряду, до парламенту будуть подані відповідні законопроекти, які передбачають запровадження заборони на зростання тарифів під час воєнного стану та шість місяців після його завершення.

Таким чином, тарифи на воду, газ, електроенергію та опалення поки що для українців залишаються незмінними.

У разі прийняття законопроектів Верховною Радою, тарифи на газ не підніматимуть вище за рівень, зафіксований на момент повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну, тобто 24 лютого 2022 року. А це 8 гривень за метр кубічний.

На період дії військового стану українцям скасували пеню за прострочені комунальні платежі. Крім того, заборонено відключати споживачам комунальні послуги за невчасну сплату. Але при цьому влада просить усіх громадян намагатися оплачувати комунальні платежі, і що важливо – передавати показники лічильників за газ, електроенергію та воду, щоб комунальні служби нараховували коректні цифри у платіжках.

Раніше повідомлялося, що Нафтогаз відключив від газу мешканців однієї із областей України.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua