Опалювальний сезон в Україні: коли розпочнеться, і в яких містах не включать опалення

Опалювальний сезон розпочнеться в Україні тоді, коли середньодобова температура три дні поспіль не перевищуватиме +8 градусів. Відбувається це, як правило, у середині жовтня. Однак цього року на фоні війни є фактори, які можуть перешкодити підключенню опалення до житлових будинків деяких українців навіть узимку.

Опалювальний сезон в Україні: коли розпочнеться, і в яких містах не включать опалення - today.ua

Так, за прогнозами синоптиків, перші заморозки протягом трьох днів із середньою температурою +8 градусів очікуються 6-8 листопада 2022 року. У квартирах українців цього року буде холодніше, ніж торік, на пару градусів. Тому навіть при +10 градусів на вулиці, у квартирі може бути +16 градусів, і до цього потрібно бути готовими.

Через повномасштабне вторгнення російських військ багато міст і сіл в Україні постраждали. Зокрема, у Київській області (Бучанський, Вишгородський та Броварський райони) було пошкоджено 26 тисяч об'єктів та повністю зруйновано п'ять тисяч приватних будинків, п'ять великих шкіл, а також ще 127 освітніх та 107 медичних закладів пошкоджено. Наразі тривають роботи з відновлення інфраструктури ЖКГ, та очікується фінансування на підготовку до опалювального сезону.

Опалювальний сезон в Україні: коли розпочнеться, і в яких містах не включать опалення

Найскладнішим опалювальний сезон буде у тимчасово окупованих Луганській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях. Там тепла взимку може бути зовсім. Не зможуть дати тепло і в деяких населених пунктах прифронтових, де інфраструктура сильно постраждала від обстрілів.

У Бердянську та Мелітополі вже більше трьох місяців немає газу, і перспектив для його відновлення поки що немає. Також не працюють Чернігівська, Охтирська та Кременчуцька ТЕЦ, через пошкодження яких не можна буде виробляти теплопостачання.

Раніше повідомлялося, як можна зменшити витрати на опалення взимку.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua