Today.ua

Опалювальний сезон під загрозою: скільки коштують дрова, брикети та вугілля для українців

Опалювальний сезон в Україні традиційно розпочнеться у жовтні, проте вже всі готові до того, що тепло як раніше у будинках українців не буде. Крім того, є вірогідність віялових відключень електроенергії. Саме тому українці вже з літа думають над тим, як вони зимуватимуть і чим треба запастись. Для обігріву будинку знадобляться дрова, брикети або вугілля. Що купити дешевше, давайте розберемося.

Порівняно з минулим роком, дрова в Україні коштують дорожче. Через війну зменшилася кількість рубок. Також подорожчали витрати на заготівлю дров та їхнє перевезення через зростання цін на пальне. При цьому попит на дрова набагато вищий.

Дрова можна придбати в інтернеті. Наприклад, на тому ж OLX. Найдешевше купувати колоті дрова. Кубометр можна знайти за 600 грн, тоді як середня ціна на ринку — 1,5-1,8 тис. грн.

Придбати дрова не дорого можна у лісництвах та лісгоспах, але ціни потрібно порівнювати. Наприклад, на Київщині дуб у дефіциті — ціна таких дров стартує від 2 тис. грн за кубометр. Плюс доставка обійдеться щонайменше 1,5-3 тис. грн. Найдовше горять бук, дуб і береза. Менш ефективні у питанні обігріву приміщення сосна та ялина. Що стосується брикетів, то якісні брикети для опалення від дров і вугілля відрізняються підвищеною теплоємністю - в середньому, тонна якісних брикетів легко замінює приблизно три кубометри дров. Ще брикети не потрібно сушити, простіше зберігати, вони не маркі, і при згорянні залишають менше попелу. А значить камін чи котел чистити доведеться набагато рідше.

Найчастіше українці купують брикети з берези, осики та тополі. Справа в тому, що такі паливні брикети дуже теплоємні і довго горять. Хвойні брикети мають специфічний запах, і вони дорожчі. Брикети підходять і для камінів, так і для казанів, і для печей.

Ціни на брикети в Україні відрізняються. Розкид цін становить від 5000 до 15000 грн за тонну. Ще один варіант обігріву будинку взимку – вугіллям. Тонна вугілля коштує дорожче, ніж дрова та брикети – 11-12 тис. грн. Доставка коштуватиме в межах 2-2,5 тис. грн. Плюс вугілля потрібно десь зберігати. Топити будинок вугіллям не вигідно, дешевше платитиме за газ. Витрати на вугілля на будинок площею 100 кв м становитимуть на зиму 55-60 тис. грн, тоді як опалювати будинок газом вийде максимум 5 тис. грн на місяць.

Нагадаємо, який тариф на газ встановили для нових абонентів Нафтогазу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ