Огірки на українських ринках коштують у 3,5 рази дорожче за минулорічні: у чому причина

В Україні стартував сезон ґрунтових огірків. Молоді овочі продають на прилавках у 3,5 рази дорожче, ніж вони коштували у липні 2021 року. При цьому дефіциту огірків на ринках не буде завдяки імпорту та власному виробництву з регіонів, які не страждають від російської окупації.

Огірки на українських ринках коштують у 3,5 рази дорожче за минулорічні: у чому причина - today.ua

Через війну сезон продажів ранніх овочів в Україні стартував значно пізніше, ніж у попередні роки. Херсонська область знаходиться в окупації, а саме звідти традиційно везеться більшість овочів. Лідером по вирощуванню огірків є Запорізька область, яка також в окупації. Зараз із цього регіону не постачають практично жодної продукції. Ось і відповідь на запитання, чому огірки на ринках будуть цьогоріч дорогими.

На початку липня відпускні ціни на ґрунтові огірки стартують у межах 10-15 грн/кг, що в середньому у 3,5 рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. Споживачам овочі відпускають по 35-40 грн за кг. Огірки на українських ринках коштують у 3,5 рази дорожче за минулорічні: у чому причина Ще одним чинником підвищення вартості огірків стали проблеми з логістикою. Час доставки між областями збільшився. Частина продукції встигає псуватися, що засмучує фермерів, адже дорога їм обходиться й так недешево.

Раніше повідомлялося, скільки коштує лохина на українських прилавках на початку липня.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua