Новий податок “на Google“: скільки заплатять українці за YouTube та соцмережі

В Україні ввели цифровий податок за використання соцмереж та платного розважального контенту в інтернеті. Платити інтернет-збір будуть міжнародні інтернет-компанії, які надають платні сервіси в нашій країні і мають від цього понад мільйон гривень виручки на рік.

Новий податок “на Google“: скільки заплатять українці за YouTube та соцмережі - today.ua

У так званому законі про "податок на Google" йдеться не тільки про корпорацію Google, але і про всіх інших інтернет-гігантів, які працюють на митній території нашої країни. Всі вони з квітня 2022 року будуть вимушені платити 20% ПДВ від суми наданих ними інтернет-послуг.

Електронні послуги фактично прирівняли до таких товарів, як хліб, молоко та ковбаса, у яких податкова ставка теж 20%. Цифровий збір повинні будуть платити популярні соцмережі, постачальники розважального контенту за передплатою, сервіси реєстрації сайтів, виробники програмного забезпечення, тощо.Новий податок “на Google“: скільки заплатять українці за YouTube та соцмережі В офіційному офісі Google в Україні рекламу замовляють юридичні особи, які сплачують податки в Україні. Зате звичайні користувачі та фізичні особи-підприємці розраховуються за послуги безготівково, і гроші йдуть відразу за кордон. Тепер з кожної такої операції Україна хоче мати 20% ПДВ.

Наприклад, навіть якщо майстер манікюру хоче рекламувати свої послуги в соцмережах, то за рекламу йому доведеться віддати 20% додаткового податку. Це в свою чергу призведе до збільшення вартості послуг.

Оподаткування торкнеться всіх платних сервісів. Наприклад, звичайний YouTube буде безкоштовним, а от якщо ви захочете дивитися відео на YouTube без реклами, то вам доведеться заплатити за послугу через банківську картку, і не виключено, що через деякий час її вартість не виросте на 20%, в рахунок податку. Користувачі Facebook, Twitter, Google, Instagram та інших безкоштовних соцмереж як і раніше будуть користуватися ними безкоштовно, але за платну рекламу потрібно буде сплатити податок.

Раніше повідомлялося, що новий мобільний додаток від Google стежить за користувачами Android-смартфонів.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua