Новий глава “Нафтогазу“ назвав три кроки, як знизити тарифи на газ для населення

Юрій Вітренко як тільки вступив на посаду глави "Нафтогазу", відразу почав думати над тим, як знизити тарифи на газ для українців. Він поділився планами, як збирається це втілювати. За його словами, знизити ціни потрібно до початку нового опалювального сезону.

Новий глава “Нафтогазу“ назвав три кроки, як знизити тарифи на газ для населення - today.ua

Вітренко в першу чергу пропонує збільшити кількість газу, що видобувається в Україні. На даний момент річна ціна на газ для населення, яку пропонує "Нафтогаз", становить 7,96 копійок, що на гривню більше, ніж було в минулий опалювальний сезон. За рахунок збільшення вироблення власного газу його вартість вийде знизити.

Друге, що пропонує новий глава "Нафтогазу", - це вести прозору політику закупівлі газу, щоб не було якихось фірм, посередників, за рахунок яких ціна накручується, адже кожен бере собі якусь долю.Новий глава “Нафтогазу“ назвав три кроки, як знизити тарифи на газ для населення І третє, що потрібно зробити, - це використовувати свої юридичні повноваження, щоб "Газпром" штучно не завищував ціни і не диктував свої монополістичні умови.

Прогнозується, що влітку ціни в Європі впадуть, і "Нафтогаз" закупить якомога більше газу, щоб зробити українцям знижку для закупівель на зиму. Однак, яка саме буде знижка, поки невідомо.

З 1 травня в Україні ввели фіксовані тарифи на газ, які будуть діяти для українців наступні 12 місяців. Підвищувати цю ціну газові компанії не можуть, а ось знижувати ціни можна. Річний тариф - це не єдиний тариф, який залишився у споживачів. У постачальника його можна змінити на місячний, сезонний, або квартальний. Всі ціни по тарифам вказані на сайтах облгазів.

Раніше повідомлялося, що тільки дві газові компанії на сьогоднішній день можуть гарантувати українцям фіксовані тарифи, у всіх інших ціна на газ буде залежати від світових котирувань, які важко передбачити.

ДЖЕРЕЛОhvylya.net