Новий банківський Android-вірус атакував смартфони українців: які дані збирає троян

Вірус під назвою Flubot почав проникати в смартфони Android і викрадати банківську інформацію користувачів. Експерти з кібербезпеки з'ясували, що троян мутував і по-новому став з'являтися на пристроях.

Новий банківський Android-вірус атакував смартфони українців: які дані збирає троян - today.ua

Раніше Flubot поширювався за допомогою СМС. Вірус маскувався в невинних на перший погляд повідомленнях, в яких містилося посилання. Як тільки користувач переходив по цьому посиланню, на його пристрій проникав троян, який в подальшому збирав потрібну інформацію і передавав її творцям.

На сьогоднішній день вірус став більш небезпечним і замаскованим. Його творці передають користувачам смартфонів помилкове системне оповіщення про те, що на пристрої виявлений вірус, і пропонує виконати сканування системи. "Зараження" відбувається саме в той момент, коли користувач погоджується на сканування. Новий банківський Android-вірус атакував смартфони українців: які дані збирає троян Після цього Flubot проникає в пам'ять смартфона і збирає необхідну інформацію. Фахівці відзначають, що Flubot несе загрозу переважно Android-пристроям. Власникам iOS-смартфонів можна не хвилюватися.

Також були зафіксовані випадки, коли жертвам пропонували встановити "додаток для відстеження кур'єрської доставки" або повідомляли про необхідність пройти по посиланню і видалити свої фотографії, які опинилися у відкритому доступі. Власники смартфона йшли на це і тим самим піддавали свої пристрої ризику.

Раніше повідомлялося про три приховані функції Wi-Fi в смартфонах, про які не знають багато користувачів.

ДЖЕРЕЛОprostomob.com