Ніяких маніпуляцій із лічильником: як легально скоротити плату за електроенергію

Автор: Марченко Любов

У холодну пору року домогосподарства українців споживають в середньому у півтора рази більше електроенергії, ніж улітку. Однак і в зимову, і в літню пору можна реально скоротити енергоспоживання своєї оселі, а відтак і плата за електроенергію може бути набагато меншою.

Ніяких маніпуляцій із лічильником: як легально скоротити плату за електроенергію - today.ua

Одна з найбільших часок видатків – плата за освітлення. Освітлювальні прилади поглинають немало електроенергії і вимітають із гаманця чимало грошей. Середнє українське домогосподарство використовує за місяць на освітлення близько 65 кВт-год електроенергії.

Як скоротити видатки на освітлення?

  • Насамперед, якщо у вас досі в квартирі стоять звичайні електричні лампочки розжарювання, їх треба замінити на LED-лампи. Вони споживають приблизно у 10 разів менше електроенергії, а отже, набагато ощадливіші.
  • Якщо ви займаєтесь чимось за столом або читаєте в кріслі, то не варто вмикати загальне освітлення кімнати. Краще ввімкнути світло в тій зоні, де ви знаходитесь. По-перше, так ви зможете якісніше освітити саме той клаптик території, який вам потрібен. А по-друге, не буде марно витрачатись електрика, що освітлює кімнату загалом.

Ніяких маніпуляцій із лічильником: як легально скоротити плату за електроенергію

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • Тримайте в чистоті джерело світла. Адже забруднені і покриті пилом плафони, люстри і лампочки не пропускають близько 20% яскравості. Те ж саме стосується брудних вікон, які затримують 5% сонячних променів і денного світла.

Крім економії на освітлювальних приладах, можна заощадити і на розумному використанні побутової техніки.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Як скоротити енергоспоживання побутової техніки?

  • Купуючи нову техніку, слід стежити за тим, щоб вона мала клас енергоспоживання "А" або "А+". Вона споживає менше електроенергії, ніж техніка нижчих класів.
  • Електроприлади, якими ви довго не користуєтесь, краще взагалі вимикати з розетки. Адже і комп'ютер у сплячому режимі, і телевізор, що знаходиться в режимі очікування, все одно "їдять" електроенергію.
  • В електрочайник наливайте стільки води, скільки вам потрібно зараз. Не слід наливати воду по вінця і кип'ятити зайве. Вам стільки окропу не потрібно, а зайву енергію використаєте.
  • Холодильник ставити бажано подалі від джерел тепла. Наприклад, подалі від батареї опалення. Близьке розташування до джерела тепла змусить його затрачувати на 30% більше електроенергії на підтримання потрібної температури всередині холодильної шафи. До того ж сам він швидше зношується, якщо йому доводиться працювати з натугою.
  • Суттєво скоротити плату за електроенергію також можна, встановивши у себе двозонний лічильник енергії. Якщо ви зумієте перенести основне енергоспоживання на нічну пору (з23:00 до 7:00), вам вдасться суттєво скоротити витрати на електрику. Адже електроенергія, що буде використана вночі, оплачуватиметься за вдвічі меншим тарифом. На ніч можна перенести прання, нагрів бойлера, зарядку акумуляторів і девайсів, роботу хлібопічки, мультиварки та інших приладів.

Нагадаємо, в Україні з 1 січня встановлені нові тарифи на електроенергію. Йдеться про енергію з відновлювальних джерел – так звану "зелену".

Головне