Німеччина допоможе українським біженцям оволодіти спеціальностями для європейського ринку праці

Автор: Марченко Любов

Українські біженці в Німеччині зможу безкоштовно оволодіти спеціальностями, затребуваними на європейському ринку праці. Навіть більше: Німеччина готова надати фінансову підтримку українцям під час навчання. Усе це стане доступним для наших співвітчизників вже з 1 липня поточного року.

Німеччина допоможе українським біженцям оволодіти спеціальностями для європейського ринку праці - today.ua

Про те, які навчальні технології будуть доступні українським біженцям, розповідає businessua.

Навчальні програми для наших співвітчизників у Німеччині  стануть доступними завдяки програмі підтримки Bürgergeld. Звісно, що програма розрахована на тих українців, які планують залишитись у Німеччині надовго. Країна розраховує поповнити свій ринок праці свіжою молодою "кров'ю" з України. Адже в Німеччині, втім як і всюди в Європі, нація старішає, і обсяг працездатного населення зменшується.

Отже, вже з 1 липня Jobcenter створить  українцям можливості для навчання та оволодіння спеціальностями, яких потребує німецький, і не лише німецький, ринок праці. Це буде обопільно вигідно як для Німеччини, так і для українців. Перша отримає кваліфіковане поповнення для своєї економіки, другим буде значно легше інтегруватись у німецьке суспільство.

Популярні зараз

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

В Укренерго заявили про скорочення періоду відключень електроенергії: як діятимуть графіки 22 червня

За чотири штрафи можна купити квартиру: в Україні підвищили суми стягнень з роботодавців

Jobcenter пропонуватиме українцям такі види навчання у рамках програми "Teilhabe am Arbeitsmarkt":

Українці зможуть завершити навчання за своєю спеціальністю і отримати відповідний документ про це.

Крім того, українці можуть пройти навчання певній спеціальності з нуля. Причому їм це нічого не коштуватиме. Всі витрати покриють за рахунок програми. Зазвичай таке навчання триває три роки.

Німеччина допоможе українським біженцям оволодіти спеціальностями для європейського ринку праці

Українцям допоможуть отримати базові навички для навчання. Зокрема, це володіння мовою (уміння читати і розуміти прочитане), а також необхідні знання математики або IT. Таке навчання буде профінансовано державою.

Українцям, яким знадобляться курси підвищення кваліфікації для повного оволодіння своєю спеціальністю, нададуть додаткову підтримку у розмірі 150 євро.

Тим, хто братиме участь у програмах, що допомагають оновити професійні навички з тієї спеціальності, якою вони вже володіють, та повернутися в обрану професію, дадуть додатковий бонус у рамках програми в розмірі 75 євро.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ще одна програма розрахована на тих, хто воліє навчатися, не виходячи з дому. Їм також дадуть можливість скористатися інтенсивним коучингом від центру зайнятості. Пройшовши таке інтенсивне домашнє навчання, українці отримають можливість або продовжити навчання за однією з обраних спеціальностей, або відразу приступити до роботи, що потребує трохи меншої кваліфікації.

Нагадаємо, стали відомі популярні серед українців професії у Німеччині, Іспанії, Італії та Нідерландах.