Незабаром в Україні почнуть приймати заяви на компенсацію за знищене житло: які зміни чекають на отримувачів

Автор: Марченко Любов

Вже незабаром в українців почнуть приймати заяви на компенсацію за знищене житло. Йдеться про ті помешкання, які не підлягають відновленню і ремонту. Отримувачі компенсації зможуть обрати собі новий вид житла. Виплати отримувачам знищеного житла стануть вже другим етапом програми єВідновлення.

Незабаром в Україні почнуть приймати заяви на компенсацію за знищене житло: які зміни чекають на отримувачів - today.ua

Про старт цього етапу програми розповіла у своєму Telegram-каналі голова партії "Слуга народу»" Олена Шуляк.

Наразі в Україні вже розпочали виплату компенсації за зруйноване житло за програмою єВідновлення. Зараз триває перша черга виплат, у ході якого гроші компенсують власникам пошкодженого житла. Йдеться про те житло, яке зазнало часткової руйнації і підлягає відновленню. Причому його ремонт має "вписатись" у 200 тисяч гривен. Це – максимальна сума, яку держава виділяє отримувачам. За такі гроші можна поставити нові вікна, двері і частково полатати дах.

Причому ці гроші дають не всім. Урядом визначені першочергові отримувачі. Серед них – військові, які захищають Україну, інваліди, багатодітні сім'ї та ще деякі вразливі верстви населення.

Популярні зараз

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

Кулеба зробив заяву про переговори з Росією: названо головну умову України

Фахівці назвали моторне мастило, яке не можна заливати в двигун автомобіля з пробігом

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Тепер, у липні, стартує друга черга цієї програми. Тоді вже почнуть отримувати гроші громадяни, чиє житло було зруйновано вщент, і не підлягає відновленню. Прийом заяв на компенсацію почнеться в Дії з 15 липня. Водночас уряд налаштовує місцеву владу вже з 15 серпня розпочати людям виплати за цим етапом програми.

Незабаром в Україні почнуть приймати заяви на компенсацію за знищене житло: які зміни чекають на отримувачів

"Власники знищеного житла отримають грошові кошти для фінансування будівництва будинку садибного типу, садового або дачного будинку або житлові сертифікати на придбання нового помешкання", - розповідає Шуляк.

Людям дадуть вибір, де і в якому будинку вони хотіли би надалі жити. Тобто, не обов'язково треба буде замість знищеного садибного будинку купувати аналогічний. Можна буде, скориставшись грішми з сертифікату, купити собі квартиру у багатоквартирному будинку, або навпаки. Можна буде відновити дачний будинок, або за ці гроші придбати собі приватний будинок у селі або квартиру в місті. Аналогічно можна буде обрати зовсім інший регіон для проживання – в межах України.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, людям, дають вибір. На виділені гроші можна буде самим побудувати собі житло, або придбати нове на первинному або вторинному ринках. Є лише дві умови, які мають бути дотримані: вартість компенсації не може перевищувати вартість знищеного житла, і гроші можна буде використати лише за цільовим призначенням.

Нагадаємо, зараз триває виплата компенсації власникам пошкодженого житла. Після завершення ремонтів житла, спеціальні комісії перевірятимуть, чи гроші були використані за цільовим призначенням.