Невиплата зарплати у воєнний час: чи зобов'язаний роботодавець повернути заборговане

Автор: Марченко Любов

Невиплата зарплати у визначений термін під час дії воєнного стану не карається законом. Роботодавець має право затримувати виплати своїм працівникам, але це не звільняє його від обов'язку платити людям зароблене.

Невиплата зарплати у воєнний час: чи зобов'язаний роботодавець повернути заборговане - today.ua

Трудові відносини, у тому числі й виплата зарплати під час воєнного стану, регламентовані Законом України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану". Стаття 10 цього закону, зокрема, регламентує виплату заробленого найманим працівникам і водночас роз'яснює, в яких випадках можлива невиплата зарплати. Законодавчі нюанси розтлумачили  в управлінні  Держпраці у Полтавській області.

Із початком повномасштабної війни в Україні невиплата зарплати, на жаль, стала буденним явищем на багатьох підприємствах. Роботодавці  боргують або повністю не виплачують людям зароблене: частіше – з об'єктивних причин, але й подекуди, просто користуючись законодавчими послабленнями.

Невиплата зарплати у воєнний час: чи зобов'язаний роботодавець повернути заборговане

Популярні зараз

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Війна в Україні: у відомстві Буданова визнали, що Україна не зможе виграти у РФ на полі бою

Омолоджуючі зачіски для жінок за 50: стильні варіанти на прикладі зірок Голлівуду

Тариф на електроенергію для населення зросте найближчим часом: в НБУ прогнозують його суттєве підвищення

В яких випадках можлива невиплата зарплати під час війни?

Це можливо в тих випадках, якщо роботодавець доведе, що він не може дотриматися строків виплати заробленого через бойові дії, або через інші обставини непереборної сили.

За таких обставин строк виплат може бути зсунутий, або працівникові можуть взагалі не виплатити зарплату за певний період.

При цьому закон звільняє роботодавця від відповідальності за невчасно виплачену або взагалі не виплачену зарплату. Водночас, він має докласти максимум зусиль задля того, щоб відновити людям виплату заробленого.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Що буде з грошима, які не отримали за свою роботу наймані працівники?

Ці гроші неодмінно мають повернути. Звільнення роботодавця від відповідальності за несвоєчасну виплату зарплати не звільняє його від обов'язку віддати людям зароблене. Як тільки підприємство відновило свою роботу, людям мусять віддати все, що заборгували.

Нагадаємо, українцям пропонують заробіток на вихідних. Можна, не виходячи з дому, заробити близько 2000 гривень.