Нерухомість за кордоном для українців: які правила купівлі діють у Португалії, Іспанії та Австрії

До Європи з початку повномасштабної війни в Україні переїхали понад 5 мільйонів біженців. У багатьох із них уже пройшла піврічна адаптація і ті, хто планує залишатися тут жити, при цьому вже мають роботу, роздумують над покупкою житла. Правила купівлі нерухомості у різних країнах відрізняються. Давайте розглянемо країни, де громадянам з українським паспортом найпростіше купити житло.

Нерухомість за кордоном для українців: які правила купівлі діють у Португалії, Іспанії та Австрії - today.ua

Перед покупкою нерухомості в Європі, українцям потрібно враховувати такі статті витрат, окрім самого житла:

  • податки, пов'язані з володінням майном. У деяких європейських країнах такий податок може сягати 2% вартості майна на рік;
  • податки, які потрібно сплатити при купівлі нерухомості (мита, послуги юриста, агентства нерухомості, нотаріуса);
  • вартість утримання нерухомості (якщо є басейн чи консьєрж, то витрати можуть бути величезними).

Також необхідно надати джерело своїх заощаджень (у Європі зарплати офіційні, і ви маєте документи, що показують ваш річний дохід). Якщо гроші на купівлю житла були виведені з України, їхню легальність також треба довести. Для багатьох українців це виявиться не так просто.

Як купити нерухомість у Португалії

У Португалії одні з найспрощеніших законів щодо купівлі нерухомості іноземцями. Для українців немає жодних обмежень щодо купівлі нерухомості. Як і інші європейці, вони мають право купувати у цій країні житлову чи комерційну нерухомість у необмеженій кількості. Для купівлі нерухомості потрібно мати місцевий податковий номер (NIF), оскільки при купівлі нерухомості саме покупець сплачує податок на купівлю та надалі сплачує щорічний податок на нерухомість.

Крім того, при купівлі певної нерухомості покупець має право на отримання посвідки на проживання в країні, а в перспективі через 5 років на отримання португальського паспорта. При цьому для отримання паспорта людині не потрібно постійно мешкати на території Португалії, на відміну від інших видів на проживання. Достатньо лише бути присутнім у країні протягом 14 днів кожні 2 роки. Нерухомість за кордоном для українців: які правила купівлі діють у Португалії, Іспанії та Австрії

Як купити нерухомість в Іспанії

У цій країні будь-який іноземець, у тому числі українець, за наявності грошей може купити будь-яке житло – первинне чи вторинне. Власник нерухомості в Іспанії може перебувати в країні до 90 днів протягом 180 днів. Однак, щоб жити в цій країні довше, потрібно оформлювати посвідку на проживання. Іноземцям, які купують житло в Іспанії, дозвіл на проживання автоматично не видається.

Як купити нерухомість в Австрії

Найпростіше в цій країні купити житло біженцям та тим, хто веде тут бізнес. Для того, щоб мати можливість купити нерухомість в Австрії, українці мають отримати дозвіл від імміграційного департаменту. Це стосується всіх іноземців (осіб, які не мають австрійського громадянства або громадянства ЄС). Щоб отримати такий дозвіл, необхідно довести свій соціальний чи економічний інтерес. Українцям, які отримали притулок від війни та мешкають в Австрії, це зробити буде нескладно. Їм треба зазначити, що вони купують нерухомість, щоб задовольнити свої житлові потреби.

Для задоволення такого інтересу заявника дозвіл може бути виданий на купівлю лише однієї квартири чи будинку. Нерухомість також можна придбати і для розширення бізнесу. Із цим проблем також не буде.

Раніше повідомлялося, як у вересні змінилися ціни на нерухомість у Варшаві, Кракові та Гданську.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua