В бюджеті немає коштів: українці не отримають соціальні виплати у січні

Соціальних виплат, які щомісячно отримують чимало українців, у січні може не бути. Їх перенесуть на лютий. Затримка грошей сталась через початок року і збій у бюджетному фінансуванні. Всі соціальні виплати вже нараховані, і людям їх віддадуть, але ймовірно, аж у лютому.

В бюджеті немає коштів: українці не отримають соціальні виплати у січні - today.ua

Таку, не вельми приємну, новину повідомив громадянам блогер Олександр Дубровський на своему Youtube-каналі  "Народна думка".

Автор каже, що йому вдалось зателефонувати до чиновників із соціальної служби. І ті йому повідомили, що соцвиплати затримуються, але вони неодмінно будуть.

В бюджеті немає коштів: українці не отримають соціальні виплати у січні

"Виплати по догляду за інвалідами, на дітей, тобто увесь спектр соціальних виплат… Вже половині, як мінімум, мали виплатити, а їх немає. Відомості на них розроблені повністю. Тобто, на паперах вони вже всім нараховані. І ніяких скасувань, ніяких перерахунків", - поділився почутим блогер.

Затримка виникла через якісь неузгодженості у новому бюджеті. Так пояснили Дубровському. Втім, можна припустити, що на початку року казна порожня, як і Пенсійний фонд, і гроші просто платити нічим. Це підтверджують і численні коментарі пересічних українців до повідомлень Пенсійного фонду.

"Щось там десь не встигли, недоформували, і получається, якщо до 25 числа надійдуть кошти, но це малоймовірно. То це якщо десь 23-24, то це мінімум, то видадуть до кінця цього місяця. Но це малоймовірно. Скоріш за все, що 25 ці відомості будуть повернені, і в наступному місяці в перших числах буде видано (гроші, - авт.) за попередній місць. А в кінцевих числах, туди після 10-20, за той місяць. Це такий найбільш ймовірний розвиток", - розповідає Дубровський.


Отже ймовірно, що отримувачі соціальних виплат у січні залишаться без грошей. Втім, дехто радить їм пожити на заощаджене. Однак багато заощадити із мінімальної пенсії або зі скромних соцвиплат неможливо. Особливо, коли в отримувачів цих виплат на руках хвора дитина, яка повсякчас потребує лікування.

"Не варто на них так сильно розраховувати", - підсумував блогер, маючи на увазі чи то вчасно невиплачені гроші, чи то функціонерів від влади, з вини яких були затримані виплати.

Нагадаємо, тим часом  українці отримали грудневі платіжки за опалення. У деяких містах доведеться заплатити за тепло вп'ятеро більше, ніж у Києві.