Today.ua

Не тільки війна в Україні: в ООН назвали причини можливого всесвітнього голоду

У світі залишилося пшениці на 10 тижнів. Це – сумарний запас цієї культури на всіх складах. Вже найближчими місяцями людству може загрожувати голод планетарного масштабу. Відповідно до підрахунків, у світі голодуватиме близько 400 мільйонів людей. До цього може призвести низка чинників. Війна в Україні – один із них, але він не головний.

Такий похмурий прогноз змалювала під час засідання Радбезу ООН експертка з питань продовольчої безпеки, генеральний директор сільськогосподарської аналітичної компанії Gro Intelligence Сара Менкер.

Отже, за словами експертки, війна в Україні – серйозний чинник, який вплине на продовольчу безпеку у світі. Але, на жаль, він – не єдиний і навіть не головний. Найбільшого удару продовольчій безпеці завдадуть кліматичні умови цього року. В регіонах, які традиційно є найпотужнішими світовими виробниками пшениці та іншого продовольчого зерна, цьогоріч панує безпрецедентна посуха. Такої не було вже, принаймні, два десятиліття.

"Я хочу почати з того, що прямо скажу, що російсько-українська війна не стала причиною кризи продовольчої безпеки. Це просто підкинуло хмизу у вогонь, який давно тлів. Криза, яку ми виявили задовго до пандемії COVID-19, засвідчила слабкість наших ланцюжків поставок", - сказала Менкер.

Тобто, вже не перший рік накульгує світова логістика зернових поставок. А війна в Україні лише підлила оливи у вогонь. Та навіть якщо російсько-українська війна закінчиться найближчим часом, і поставки зерна з України буде розблоковано, це полегшить глобальну ситуацію, але проблеми голоду в цілому це не вирішить, переконана Сара Менкер.

"Сьогоднішні умови гірші, ніж у 2007 і 2008 роках. Важливо відзначити, що наразі спостерігається найнижчий рівень запасів зерна, який коли-небудь бачив світ, в той час як доступ до добрив сильно обмежений, а посуха в регіонах, де вирощують пшеницю, є найбільш екстремальною за останні 20 років. Аналогічні проблеми з запасами також стосуються кукурудзи та інших зернових", - попередила експертка.

Отже, світові слід готуватися до гіршого. Причому, якщо люди гіпотетично можуть припинити війну, то підкорити природні стихії наразі людство ще не змозі.

До речі, кліматологи попереджають, що вже найближчими роками дві третини території України можуть стати непридатними для сільськогосподарського виробництва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ