Не лише переселенцям: уряд надаватиме фінансову допомогу всі українцям, які опинились у скруті

Уряд обіцяє щомісячну виплату українцям, які опинились у скруті. Розмір такої допомоги становитиме до 3700 гривень. Виплати будуть розраховані не лише на внутрішньо переміщених осіб, але й на тих, хто не покидав своїх домівок. Адже сьогодні в Україні немало громадян втратили роботу та опинились за межею бідності.

Не лише переселенцям: уряд надаватиме фінансову допомогу всі українцям, які опинились у скруті - today.ua

Про таку допомогу, яку почнуть виплачувати з наступного місяця, розповіла міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

Таку виплату (3700 грн), що у півтора рази перевищує розмір прожиткового мінімуму,  отримають українці, які опинились за межею бідності через війну. Та водночас усім однакові суми не даватимуть. Уряд має намір обрати за базову виплату 3000 гривень. А вже далі застосовуватимуть диференційований підхід до кожного отримувача допомоги. Комусь дадуть більшу, комусь меншу суму – залежно від фінансового стану родини або самого отримувача, якщо він проживає самотньо.

Не лише переселенцям: уряд надаватиме фінансову допомогу всі українцям, які опинились у скруті

Найбільшу допомогу отримають ті, хто не може працювати з об'єктивних причин. Крім того, уряд має намір фінансово підтримати і тих громадян, які тимчасово опинились у скруті, але роблять активні спроби знайти роботу і налагодити своє життя.

Щоправда, Оксана Жолнович не уточнила, коли уряд має намір підвищити мінімальний розмір допомоги до 3000 гривень, і за яким критеріями визначатимуть, кому і скільки платити.  

Нагадаємо, деяким українкам у Польщі виплатять допомогу 4000 доларів. Такі гроші їм дадуть для відкриття власної справи.

ДЖЕРЕЛОgsminfo.com.ua