Не тільки переселенцям: ООН виплатить допомогу українцям, які постраждали через війну

Українці, які найбільше постраждали через війну, отримають гроші від Організації об'єднаних націй. Ця допомога ООН призначена не лише переселенцям, але й іншим громадянам, які опинились у найбільшій скруті.  

Не тільки переселенцям: ООН виплатить допомогу українцям, які постраждали через війну - today.ua

Про відновлення реєстрації на виплату допомоги ООН повідомили в Telegram-каналі Мінреінтеграції.

Кому призначена допомога ООН?

Право на таку допомогу Агентства ООН у справах біженців мають внутрішні переселенці та не лише вони. Таку допомогу можуть отримати й інші громадяни, Які опинилися беззахисними перед лицем війни.

На такі виплати можуть розраховувати люди, які мають дохід, менший за 5400 гривень на місяць. Для того щоб подати заявку на отримання такої виплати, треба запастися документами і довідками, що підтверджують вразливість конкретного громадянина або когось із членів його сім'ї.

Не тільки переселенцям: ООН виплатить допомогу українцям, які постраждали через війну

Як оформити заявку?

Заявки приймають у пунктах збору даних, розташованих у регіонах. Їх також можна передати в мобільні групи, які мігрують з одного населеного пункту в інший у межах області. Інформацію щодо розкладу руху мобільних груп в областях можна знайти за таким посиланням: https://help.unhcr.org/ukraine/uk/multi-purpose-cash-assistance-programme-for-idps/

При оформленні заявки потрібні будуть такі документи:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • ідентифікаційний код;
  • свідоцтво про народження дітей;
  • номер банківської картки;
  • будь-які документи, що підтверджують приналежність до категорії вразливості.

Причому, щоб засвідчити достовірність усіх даних, на момент оформлення заявки мають бути присутні всі члени сім'ї, хіба що за винятком громадян з обмеженою мобільністю. Якщо в сім'ї є така людина, то можна зареєструвати документи без її присутності. Але при цьому мають бути обов'язково оригінали її документів і медична довідка, яка підтверджує стан здоров'я такої людини.

Нагадаємо, в Україні роздають сімейні продовольчі набори.