Цього опалювального сезону українці мусять бути вкрай ощадливими. У першу чергу - в енергоспоживанні. Причому, слід ощадливо використовувати не тільки електроенергію, але й інші енергоносії. Адже тепер на них лягає більше навантаження. Зокрема, слід ощадливо використовувати газ, аби нам його вистачило до нового тепла.
До цього закликав співгромадян міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.
Ворог цілеспрямовано знищує в Україні об'єкти енергетичної інфраструктури. За час, що минув від 10 жовтня, коли почались масовані ракетні атаки на украънську енергосистему, виведено з ладу майже половину об'єктів електропостачання. Тому ощадливе використання електроенергії стало зараз першочерговим завданням для кожного українця. Водночас, через нестачу електроенергії, зростає навантаження на інші енергоресурси. Зокрема, на систему газопостачання. Тому українці мусять ще й ощадливо використовувати газ, аби цього ресурсу вистачило нам бодай до закінчення опалювального сезону.
Ворог прицільно б'є по електростанціях, котельних, теплових пунктах, електропідстанціях, диспетчерських та інших стратегічних об'єктах енергосистеми. Відповідно до даних, які були оприлюднені міністром надвечір 21 жовтня (ще до повторного нальоту ворожих ракет, який було здійснено вранці 22), майже половина пошкоджених об'єктів вже була відновлена енергетиками.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Втім, до обіду 22 жовтня ці дані вже були не актуальні. І змінились вони, на жаль, не в кращий для нас бік. В уряді вже заявили, що суботній наліт 22 жовтня за руйнівними наслідками прирівнюється або й навіть перевершує ті нальоти, що були здійснені 10-12 жовтня.
Станом на суботній вечір карта завданих ударів і пошкоджень енергосистеми виглядала так:
Отже, як бачимо в семи областях України частково знеструмлено обласні центри та інші населені пункти. Причому не скрізь енергетики обіцяють відновити до настання ночі хоча би тимчасове електроживлення.
За словами Чернишова, влада і спеціалісти передбачають різні сценарії з електропостачанням регіонів. Гроші на відновлення пошкоджених об'єктів виділяються із резервного фонду бюджету, а також надходять від іноземних партнерів. Але масштаби руйнації з кожним нальотом зростають. І для того, щоби зберегти хоча би мінімальне електроживлення населених пунктів, люди мусять ощадливо користуватись електроенергією: не використовувати енергоємних приладів у годин пікового навантаження, а також взагалі відмовитись від зайвих джерел споживання. Тільки так енергетики зможуть нам забезпечити хоча би світло в домівках.
Водночас, за словами Чернишова, українцям слід також обмежити споживання газу. Тепер, коли з електроенергією можуть бути серйозні перебої, тільки газ допоможе українцям вижити в їхніх домівках.
"Зараз настав час економити не лише електроенергію, а й газ, до чого європейські країни підійшли ще кілька місяців тому. Це дуже важливо, і я закликаю всіх серйозно до цього поставитися", - звернувся до українців міністр.
Нагадаємо, в деяких містах підприємцям, як порушують режим ощадливого використання електроенергії, відключатимуть електроживлення.