Today.ua

Не лише монети: які предмети із радянського минулого можна вигідно продати

В Мережі нерідко можна зустріти інформацію про монети радянського і пострадянського періоду, які можна дорого продати нумізматам.  Але при цьому у збирачів старовини високо цінуються не лише монети, але й інші предмети радянської доби. Колекціонери готові заплатити пристойні гроші за те, що давно захаращує ваше горище.

Отже, спеціалісти назвали дещо з тих предметів, які можуть становити інтерес для збирачів старовини.

Настінні та ручні годинники часів СРСР

Такі годинники нині становлять неабияку цінність. Причому чим старший годинник, тим він цінніший. Знавці кажуть, що навіть зламані радянські годинники можна продати за ціною від 500 до 20 тисяч гривень.

Програвач вінілових платівок

У світі повертається мода на вінілові програвачі і платівки. Отже, зараз старий вініловий програвач із колекцією платівок йде за ціною від 5 тисяч гривень.

Старі книги радянської епохи

У радянські часи вважалось престижним мати дома бібліотеку. І зараз рідкісні друковані видання ранньої радянської доби цінуються у букіністів дуже дорого. За друковані раритети вони можуть заплатити від 500 гривень до 20 тисяч.

Кришталевий посуд

За радянських часів ледь не в кожному домі на видному місці красувались кришталеві келихи. За них нерідко були готові віддати останню копійку, аби придбати собі набір такого посуду. Згодом їм на зміну прийшов мінімалізм. Але тепер кришталевий посуд знову входить у моду. Отже й ціни на нього ростуть. Фахівці кажуть, що зараз за кришталевий сервіз радянських часів можна виручити від 900 до 6 тисяч гривень.

Статуетки з порцеляну

Такі статуетки прикрашали кожен сервант. Навіть у небагатих квартирах традиційний набір із рибками був культовим атрибутом. А ще – порцелянові слоники, козаки, дівчата в намисті – усе це прикрашало небагатий побут наших бабусь і дідусів. Тепер усе це знову – в тренді і коштує від 900 до 8 тисяч гривень.

Фотоапарат радянської епохи

Зараз в епоху смартфонів, цифрового фото і відеотехніки зробити фото не становить ніяких труднощів. Однак тоді, коли усього цього не було, фотоапарати дуже цінувались, адже вони давали змогу зупинити мить і зробити її надбанням історії. Нині знову вони входять у моду. Отож вінтажні фотоапарати можна продати за ціною від 300 до 2 тисяч гривень.

Сервіз із порцеляни

Звісно, найдорожче цінується той сервіз, який зберігся у цілісному вигляді, тобто має повний комплект. Особливу цінність мають сервізи, в яких знизу на чашках або тарілках є печатка заводу або підпис художника. Такий сервіз можна продати по ціні від 800 до 10 тисяч гривень.

Ялинкові прикраси

Попит на скляні ялинкові прикраси радянського періоду стає дедалі активнішим. Особливими інтересом у колекціонерів користуються ялинкові іграшки у формі фруктів, овочів, казкових героїв, тваринок, бурульок. Вони готові викласти за такі прикраси від 1 до 9 тисяч гривень.

Старі телевізори

Старі радянські телевізори 70-90 років йдуть за ціною від 500 гривень. Але найдорожче коштують старі телевізори з лінзою. За такий телевізор у робочому стані можна виручити понад 5 тисяч гривень.

Поштові марки

Звісно, цінуються не всі марки радянського періоду. Ті, що виходили масовим тиражем, великої цінності не мають. Однак марки, які були випущені невеликим тиражем, можуть мати дуже високу ціну: від 1 до 15 тисяч гривень.

Посуд зі срібла

Столове срібло завжди цінувалося дорого. Звісно, багато залежить від такого, в якому стані воно збереглося, а також від виробника, візерунку на виробах і проби. Валізка із таким набором коштуватиме від 2 до 15 тисяч гривень. Крім того, в ціні зараз також срібні підстаканники. Такі підстаканники з печаткою автора і роком виробництва можуть коштувати до 10 тисяч гривень.

Нагадаємо, в Україні монета номіналом 5 гривень із бракованим гетьманом продається за ціною однокімнатної квартири.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ