Не лише ІТ: названі найпопулярніші спеціальності серед українських абітурієнтів у 2023 році

Вступна кампанія для абітурієнтів в Україні розпочнеться вже за місяць. Деякі спеціальності стають з кожним роком все більш незатребуваними, і вищі навчальні заклади закривають на них набір. Дізнаємося, на кого хочуть навчатись нинішні випускники шкіл.

Не лише ІТ: названі найпопулярніші спеціальності серед українських абітурієнтів у 2023 році - today.ua

Так, за попередніми опитуваннями, найпопулярнішими на сьогоднішній день спеціальностями серед абітурієнтів є:

  • IT-фахівець;
  • дизайнер;
  • архітектор.

Непопулярна серед вступників останніми роками стала професія вчителя – особливо природних дисциплін. Одна із причин – низькі зарплати. Також мало бажаючих вступати на факультети хімії, фізики та математики.

Не лише ІТ: названі найпопулярніші спеціальності серед українських абітурієнтів у 2023 році

Попит мають сучасні професії, які дозволять заробляти більше грошей. У цьому є й зворотний бік, бо без кваліфікованих кадрів можуть залишитися цілі галузі. А все тому, що здобувати заздалегідь низькооплачувану професію ніхто вже не хоче.

За підсумками минулорічної вступної кампанії, абітурієнти віддали перевагу гуманітарним спеціальностям – журналістика, маркетинг, філологія. Найбільше заяв було подано на факультет "комп'ютерних наук", також зросла кількість вступників на "менеджмент", "право", "інженерію програмного забезпечення".

Кількість вступників у 2022 році абітурієнтів зменшилася, у порівнянні з довоєнним 2021 роком. Поки невідомо, скільки охочих вступати до українських вишів буде у 2023 році.

Нагадаємо, що у 2023 році абітурієнти в Україні складатимуть національний мультипредметний тест як альтернативу ЗНО. Це спрощений тест на перевірку знань, адаптований до військових реалій у країні. Він складатиметься з двох обов'язкових предметів (українська мова та математика) та одного на вибір.

Раніше повідомлялося, які професії в Україні будуть затребувані після війни.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua