Не долар і не євро: українцям назвали найнадійнішу валюту, в яку варто вкласти заощадження

Автор: Марченко Любов

Українці, які намагаються створити собі хоч якусь фінансову подушку, зазвичай зберігають накопичені кошти у доларах або євро. Ці дві валюти вважаються найбільш надійними для зберігання накопиченого. Однак долар і євро останнім часом неабияк втратили свою головну перевагу – стабільність. На перші позиції вийшла інша надійна валюта.

Не долар і не євро: українцям назвали найнадійнішу валюту, в яку варто вкласти заощадження - today.ua

Як гідну альтернатива долару та євро, обізнані люди вже давно використовують швейцарський франк та японську єну. Про це розповів у своєму Telegram-каналі голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

"Зазвичай для більшості людей валютна гавань для збереження накопичень асоціюється з доларом та євро. Проте є ще й інші валюти, які вважаються надійними для цих цілей, і за ними також спостерігають експерти фінансових ринків, відстежуючи довгострокові тенденції. Серед таких валют – швейцарський франк та японська єна", - повідомляє Гетьманцев.

Причому в певні часи то одна, то інша з цих двох валют виривається в лідери. Нині, наприклад, настав зоряний час для швейцарського франка. Стосовно єни швейцарська валюта не була настільки міцною вже 40 років.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Так, сьогодні вартість швейцарського франка становить 150 єн. Востаннє таке співвідношення курсів цих двох валют було зафіксовано понад сорок років тому – у 1980 році. При цьому зазнав франк і гірших часів.Так, на стику двох тисячоліть, у 2000 році, швейцарський франк коштував лише 60 єн.

Проте зараз швейцарська валюта на піку. Навіть криза в другому за розміром банку Швейцарії - Credit Suisse, не похитнула міцності національної валюти.

При цьому не на користь японської грошової одиниці ще й теперішній стан торгового балансу Японії. В Японії 17-й місяць поспіль зберігається дефіцит торговельного балансу. А у Швейцарії торговельний баланс стійко профіцитний.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Загалом, на сьогодні немає валюти надійнішої, ніж швейцарський франк. За будь-яких обставин, навіть при каменепаді з неба, він залишиться стабільно високим. Тому українцям, в яких зараз замість твердого ґрунту під ногами сипучі піски, не завадило би пошукати джерело стабільності у швейцарській валюті.

Нагадаємо, експерти розповіли, якого курсу долара варто чекати у травні, і до чого українцям треба бути готовими.

Головне