НБУ выпустив нову монету: як вона виглядає, та кому присвячена

Національний банк України 1 червня представив нову пам'ятну монету, присвячену українським дітям. Її презентація відбулася у Міжнародний день захисту дітей під час конференції "UA: Війна. Недоспівана колискова".

НБУ выпустив нову монету: як вона виглядає, та кому присвячена - today.ua

Ця монета дуже символічна для українців, особливо у воєнний час. За словами заступника голови НБУ Олексія Шабана, вона символізує майбутнє.

"Для кожної нації діти – це скарб та майбутнє. Саме про це ми думали, створюючи наші нові пам'ятні монети. Це – наше посвята українським дітям, не лише тим, які вже народилися, а й майбутнім поколінням, які ще народяться у вільній та незалежній Україні", – розповів Шабан на презентації монети.

Чиновник додав, що багатьох українських дітей російські окупанти позбавили щасливого дитинства, батьківського дому та найдорожчих людей. Тому зараз Україна бореться за право дітей жити на рідній землі та говорити українською мовою.

Як виглядає пам'ятна монета

Монета під назвою "Народжений в Україні" має два варіанти. Частина монет виготовлена із срібла, а ще частина – із нейзильберу. Номінал обох монет – 5 гривень.

На аверсі зображена картина під назвою "Колискова" - батьківський будинок в оточенні мальв та рушників, який символізує дім, колискову та продовження роду.

НБУ выпустив нову монету: як вона виглядає, та кому присвячена

На реверсі монети – зображена картина "Зв'язок". На фоні стилізованого всесвіту зображено малюка-космонавта, який нерозривно пов'язаний пуповиною з матір'ю-Україною.

Обидві картини, використані в ескізах, належать пензлю відомого українського художника Олега Шупляка. Скульптори: Анатолій Дем'яненко, Володимир Атаманчук.

Пам'ятні монети українці зможуть купити вже з 5 червня в інтернет-магазині НБУ, а також банках-дистриб'юторах: Укргазбанк, Радабанк, Таскомбанк, Приватбанк.

Тираж срібних монет – 5 тисяч штук, із нейзильберу – 75 тисяч штук. Монети будуть продаватися у сувенірній упаковці.

Раніше повідомлялося, що 30 травня НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 2 гривні.

ДЖЕРЕЛОfocus.ua