НБУ прогнозує в Україні масове безробіття

В Україні за підсумками поточного року, буде вищий показник безробіття, аніж прогнозувалось. Нацбанк України погіршив прогноз рівня безробіття, який був складений раніше.

НБУ прогнозує в Україні масове безробіття - today.ua

Отже, за підсумками 2021 року рівень безробіття в Україні складе не 9,1%, як прогнозували раніше, а 9,4%. Таку цифру, зокрема, оприлюднив НБУ у своєму Інфляційному звіті за жовтень 2021 року.

Крім того, погіршення прогнозу на 2021 спричинило за собою "ланцюгову реакцію" і на наступні роки – 2022 і 2023. Так, у 2022 році прогноз рівня безробіття змінили з 8,4 до 8,5%, а в 2023 – з 8,5 до 8,6%.

НБУ прогнозує в Україні масове безробіття

Однак із цих показників очевидно, що рівень безробіття в Україні буде рекордним у нинішньому році, а вже з наступного має стати меншим.

"На прогнозному горизонті ситуація на ринку праці поліпшуватиметься завдяки зростанню економіки. Рівень безробіття вже найближчим часом повернеться до нейтрального рівня (8,5%) разом із закриттям від’ємного розриву ВВП", - йдеться у звіті НБУ.

Крім того, у звіті відзначають, що, починаючи з березня поточного року в Україні зростає кількість вакансій практично в усіх сферах діяльності. Найбільше число вакансій зафіксовано цьогоріч у сфері послуг, транспорті, торгівлі, промисловості і будівництві.

Нагадаємо, в Польщі пропонують вакансії для українців, на яких можна заробити до 5 тисяч доларів. Зокрема, лікареві-дантисту із досвідом роботи обіцяють платити до 160 тисяч гривень, а до 150 тисяч можуть мати майстри-плиточники і бетонники.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua