НБУ оприлюднив реальну цифру падіння зарплати в Україні від початку війни

В Україні катастрофічно впали заробітки працівників, особливо у приватному секторі. Реальні цифри падіння зарплати порівняно з довоєнним періодом становлять від 25 до 50%. Більшість роботодавців зізналися, що вони не змозі виплачувати своїм найманим працівникам такі суми, як до війни.

НБУ оприлюднив реальну цифру падіння зарплати в Україні від початку війни - today.ua

Такі дані оприлюднили у свіжому макроекономічному та монетарному огляді НБУ.

"Більшість підприємств не в змозі виплачувати зарплату на довоєнному рівні. За різними опитуваннями, падіння зарплат у приватному секторі в середньому становило від 25% до 50% порівняно з довоєнним часом", - зазначають у звіті.

Що найприкріше: падіння рівня зарплат прогресує. Якщо у перші два місяці війни багато підприємців ще якось тримались, намагаючись зберегти колишні виплати своєму персоналу, то вже у травні та на початку червня більшість не встояли і були змушені або кардинально зменшити платню своїм робітникам, або й взагалі звільнити частину персоналу.

НБУ оприлюднив реальну цифру падіння зарплати в Україні від початку війни

Особливо разючі контрасти із довоєнними зарплатами зараз спостерігаються в добувній промисловості і будівництві. Зростає кількість таких підприємств також в енергетичній галузі, сфері послуг, транспорті і торгівлі. На більшості цих підприємств падіння зарплати порівняно з довоєнним рівнем становить від 10 до 60%.

Водночас, у травні намітилось невеличке зростання зарплат у водіїв, медиків, працівників фармацевтичної галузі, переробників, а також працівників аграрного сектору.

При цьому в бюджетному секторі справи із виплатою зарплат дещо кращі. Там багатьох працівників відправляли у простій. А відповідно до закону, при простої мусять виплачувати не менше 2/3 зарплати.

При цьому в огляді зауважують, що доходи українських сімей зараз великою мірою залежать від соціальних виплат, доходів пенсіонерів (якщо такі є в сім'ї) і зарплат військових.

До речі, українці, які знайшли собі роботу у Швейцарії, дуже непогано там заробляють. Але й ціни у швейцарців далеко не наші.

ДЖЕРЕЛОukrinform.ua