НБУ доручив ПриватБанку, Ощадбанку та іншим ретельно перевірити своїх клієнтів

ПриватБанк, Ощадбанк та інші фінансові установи повинні будуть ретельно перевірити своїх клієнтів щодо їхньої належності до санкційних списків. При цьому банкам доведеться знайти золоту середину для стосунків із такими клієнтами: аби не втратити своєї репутації і продовжити їхнє обслуговування.

НБУ доручив ПриватБанку, Ощадбанку та іншим ретельно перевірити своїх клієнтів - today.ua

НБУ доручив банкам ретельно перевірити своїх клієнтів щодо виявлення підсанкційних осіб. При цьому Нацбанк не вимагає, щоби банки відмовляти таким клієнтам в обслуговуванні, але водночас закликає їх бути з ними дуже обережними.

Як працювати з клієнтами, які потрапили до списків санкцій інших держав, розповіли в листі, відправленому НБУ усім банкам, що працюють в Україні.

"Окрім репутаційних ризиків для банку, пов'язаних з обслуговуванням підсанкційних клієнтів, також існують ризики блокування коштів, пов'язані зі здійсненням такими клієнтами угод", – йдеться у листі НБУ.

НБУ доручив ПриватБанку, Ощадбанку та іншим ретельно перевірити своїх клієнтів

Тому НБУ рекомендує ПриватБанку, Ощадбанку, а також іншим банкам додати до алгоритму фінансового моніторингу ще й такі пункти:

  • включити до списку критеріїв ризику ознаки застосування санкцій іноземними державами;
  • визначити перелік іноземних держав, санкції яких враховуватимуться при оцінці ризику, пов'язаного з клієнтами;
  • виробити підхід до підтримки ділових відносин із клієнтами, внесеними до іноземних санкційних списків;
  • проводити ретельний моніторинг клієнтів щодо виявлення осіб, включених у санкційні списки.

При цьому в НБУ наголосили, що такий моніторинг клієнтів та виявлення серед них підсанкційних осіб дозволить банкам протистояти легалізації злочинних доходів.

Нагадаємо, термінали ПриватБанку перестали приймати долари та євро.

ДЖЕРЕЛОbanki.ua