Мобілізацію в Україні продовжено до 20 травня 2023 року. Повістки продовжують видавати всім військовозобов'язаним у віці від 18 до 60 років. Також йде набір добровольців до "Гвардії наступу". Деякі українці уклали контракти із ЗСУ на певний термін служби. Юристи розповіли, як можна розірвати контракт достроково.
Так, це за законом можна зробити. У ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" чітко прописано, що для дострокового розірвання контракту під час військового стану військовослужбовець повинен відповідати одному з критеріїв:
- за віком – у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі;
- за станом здоров'я – на підставі укладання (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби за винятком військового обліку;
- у зв'язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у вигляді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання;
- за певних сімейних обставин чи інших поважних причин (якщо військовослужбовці не виявили бажання продовжувати військову службу).
Всі інші громадяни (не контрактники) також можуть бути демобілізовані за низкою критеріїв. Один із них – серйозні проблеми зі здоров'ям дружини, чоловіка чи батька бійця. Звільнення зі служби у ЗСУ через проблеми зі здоров'ям дружини чи чоловіка можливе лише якщо шлюб було офіційно зареєстрований. Вінчання чи громадянський шлюб юридичної сили не мають.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Раніше повідомлялося, що в Україні збільшать термін підготовки мобілізованих без воєнного досвіду.