Мобілізація в Україні продовжується, і все більше повісток громадяни отримують з кожним днем. Є причини, з яких призовники можуть бути звільнені від військової служби, так само, як з деяких причин громадянин, який отримав повістку, може не з'явитися у військкомат, і це не буде вважатися порушенням.
Зокрема, у законі "Про військовий обов'язок та військову службу" сказано, що якщо людині вручили повістку, а вона не з'явилася у військкомат і ухиляється від призову, то їй загрожує кримінальна відповідальність – позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.
Але є й підстави, за якими можна не з'явитися до територіального центру комплектування (військкомат), наголошують адвокати. Так, причинами для неявки по повістці можуть бути:
- перешкода стихійного характеру,
- хвороба призовника,
- смерть чи тяжка хвороба близького родича (чоловік, дружина, батько, мати, діти та інші).
Таким чином, причина неявки у військкомат має бути справді вагомою, і повинна бути підтверджена документально. Документ (свідоцтво про смерть родича, довідка від лікаря) слід подати до військкомату.
Популярні зараз
Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9
При врученні повістки призовнику необхідно дізнатися про посади та повноваження осіб, які намагаються вручити повістку та фіксувати прийняття повістки власними технічними засобами, щоб потім не виникло жодних питань у разі, якщо повістку вручать повторно.
Раніше повідомлялося, як призивають громадян, які мають маленьких дітей.