Власники смартфонів намагаються максимально захистити свої пристрої від забруднень та подряпин. Важливе значення приділяється вибору чохла для корпусу, але не меншу увагу потрібно приділяти екрану смартфона, а точніше – його захисту.
Пошкодити екран досить просто, достатньо покласти смартфон в одну кишеню з ключами, і на ньому з'являться подряпини. Однак, якщо екран смартфона буде надійно захищений, нічого не страшно.
Багатьох пошкоджень можна уникнути, якщо знати, як захистити екран. Є кілька способів, найпопулярніші та найнадійніші - скло, плівка або спеціальний спрей. Всі вони мають свої недоліки, але переваг більше.
Пластикова плівка
Пластикова плівка захищає смартфон від дрібних подряпин, але її потрібно регулярно міняти, оскільки сама плівка швидко втрачає зовнішній вигляд через пошкодження. До того ж, як правило, плівки не мають жировідштовхувальної властивості, тому відбитки пальців на них також залишаються.
Захисні плівки для смартфонів можуть бути двох видів: матові чи глянсові. Вибір залежить від вас. Різниця лише в тому, що матова плівка не відбиває і не відблискує так сильно, як глянсова. У той же час дисплей з матовою плівкою здається більш розмитим і менш контрастним.
Захисне скло
Захисне скло твердіше і міцніше, ніж проста плівка. Найвищий рівень твердості - 10H, але найчастіше користувачі смартфонів купують і клеять скло з твердістю 7Н. Коштує скло дорожче, ніж плівка, але воно довговічніше. У деяких сучасних смартфонів сенсорний датчик знаходиться під дисплеєм, тому якщо ви поставите на екран товсте захисне скло, датчик може перестати працювати.
Спрей для екрану
Існують також рідини, які можуть захистити екран смартфона від подряпин. Головна їхня перевага полягає у простоті нанесення. Кожен сам може розпорошити спрей на свій екран без сторонньої допомоги.
Рідкий захист досить ефективний для запобігання подряпинам і забезпечує непоганий захист у разі падіння телефону. Однак, якщо на дисплеї з'явилася подряпина або при падінні на передньому склі з'явилися тріщини, прибрати з екрана їх не вийде. Крім того, рідкий захист доводиться оновлювати кожні дванадцять місяців.
Раніше повідомлялося, чому смартфон із розбитим екраном небажано використовувати.